Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 25d. 11:49

Pradėtos dar vienos statybos – pinigų rasta naujai Vilniaus bibliotekai

Biblioteka Žirmūnų gatvėje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Biblioteka Žirmūnų gatvėje

Žirmūnų gatvėje po metų stovės nauja Vilniaus viešoji biblioteka. Tokie objektai Lietuvoje dygsta gana retai, dar rečiau jie statomi ne už Europos Sąjungos, o už miestų savivaldybių lėšas. Vilnius tam pasiryžęs skirti apie 5,5 mln. Lt.

Kol kas teritorija, kurioje išdygs naujasis bibliotekos pastatas, tvarkoma, prasidėjo pirmieji statybos darbai. 1200 kv.m biblioteka nebus pastatyta lygioje vietoje, tačiau dabar stovintis statinys gerokai pasikeis – bus ir aukštesnis, ir didesnis. Darbų pabaigą statybininkai žada kitų metų liepos 24-ąją.

„Šiandien turime tokį kaip ir kapsulės įkasimą, kokie būna prasidedant naujoms statyboms. Iki šiol buvo gauti visi leidimai, o tai ilgai trunka. Teritorija aptverta, pastatytas stendas, kas čia bus, paruošta vieta statyboms“, – sakė Vilniaus savivaldybės centrinės bibliotekos direktorė Rima Gražienė.

Sutvarkius vieną jau esantį aukštą virš jo iškils dar du. Pagal projektą Žirmūnų g. 6 įsikurs moderni 3-jų aukštų biblioteka, teiksianti tradicines ir naujas viešosios bibliotekos paslaugas, bus įrengta erdvė bibliotekos bendruomenės reikmėms. Čia iš Ašmenos gatvėje esančių patalpų persikraustys ir sostinės centrinės bibliotekos administracija, bus konferencijų salė.

Šiemet statyboms biblioteka skyrė pusę milijono litų, Vilniaus savivaldybė – apie 1,5 mln. Lt. Kitos išlaidos numatomos kitąmet.

Pinigų bibliotekos įrangai kol kas nėra numatyta, tačiau R.Gražienė nepraranda optimizmo – jos manymu, jeigu rasta pinigų statyboms, atsiras ir baldams, kompiuteriams bei kitoms reikmėms.

Statybvietėje apsilankęs Vilniaus meras Artūras Zuokas pažadėjo imtis ir šalia bibliotekos esančios apleistos boilerinės. Ji privatizuota, o dabartinis savininkas iki šiol į dialogą nei su bibliotekos, nei su miesto savivaldybės administracijos atstovais nesileido. Tačiau A.Zuokas tvirtino pavesiąs šį klausimą išspręsti – pirmiausia ketinama išsiaiškinti, ar statinio savininkas moka nekilnojamojo turto mokestį, tuomet tartis, kad jis taip pat pradėtų rekonstrukciją. Esą šioje vietoje galėtų atsirasti puikus sporto klubas ar panaši įstaiga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min