Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2012 09 25

Pradėtos dar vienos statybos – pinigų rasta naujai Vilniaus bibliotekai

Žirmūnų gatvėje po metų stovės nauja Vilniaus viešoji biblioteka. Tokie objektai Lietuvoje dygsta gana retai, dar rečiau jie statomi ne už Europos Sąjungos, o už miestų savivaldybių lėšas. Vilnius tam pasiryžęs skirti apie 5,5 mln. Lt.
Biblioteka Žirmūnų gatvėje
Biblioteka Žirmūnų gatvėje / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kol kas teritorija, kurioje išdygs naujasis bibliotekos pastatas, tvarkoma, prasidėjo pirmieji statybos darbai. 1200 kv.m biblioteka nebus pastatyta lygioje vietoje, tačiau dabar stovintis statinys gerokai pasikeis – bus ir aukštesnis, ir didesnis. Darbų pabaigą statybininkai žada kitų metų liepos 24-ąją.

„Šiandien turime tokį kaip ir kapsulės įkasimą, kokie būna prasidedant naujoms statyboms. Iki šiol buvo gauti visi leidimai, o tai ilgai trunka. Teritorija aptverta, pastatytas stendas, kas čia bus, paruošta vieta statyboms“, – sakė Vilniaus savivaldybės centrinės bibliotekos direktorė Rima Gražienė.

Sutvarkius vieną jau esantį aukštą virš jo iškils dar du. Pagal projektą Žirmūnų g. 6 įsikurs moderni 3-jų aukštų biblioteka, teiksianti tradicines ir naujas viešosios bibliotekos paslaugas, bus įrengta erdvė bibliotekos bendruomenės reikmėms. Čia iš Ašmenos gatvėje esančių patalpų persikraustys ir sostinės centrinės bibliotekos administracija, bus konferencijų salė.

Šiemet statyboms biblioteka skyrė pusę milijono litų, Vilniaus savivaldybė – apie 1,5 mln. Lt. Kitos išlaidos numatomos kitąmet.

Pinigų bibliotekos įrangai kol kas nėra numatyta, tačiau R.Gražienė nepraranda optimizmo – jos manymu, jeigu rasta pinigų statyboms, atsiras ir baldams, kompiuteriams bei kitoms reikmėms.

Statybvietėje apsilankęs Vilniaus meras Artūras Zuokas pažadėjo imtis ir šalia bibliotekos esančios apleistos boilerinės. Ji privatizuota, o dabartinis savininkas iki šiol į dialogą nei su bibliotekos, nei su miesto savivaldybės administracijos atstovais nesileido. Tačiau A.Zuokas tvirtino pavesiąs šį klausimą išspręsti – pirmiausia ketinama išsiaiškinti, ar statinio savininkas moka nekilnojamojo turto mokestį, tuomet tartis, kad jis taip pat pradėtų rekonstrukciją. Esą šioje vietoje galėtų atsirasti puikus sporto klubas ar panaši įstaiga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius