Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pradinėje mokykloje – ambicijų karas

„Šviesos“ pradinės mokyklos direktorė M.Bajevienė tikina nepakęsianti melo, todėl savo sprendimo atleisti keturias mokytojas nekeis.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Šviesos“ pradinės mokyklos direktorė M.Bajevienė tikina nepakęsianti melo, todėl savo sprendimo atleisti keturias mokytojas nekeis.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniaus „Šviesos“ pradinėje mokykloje tarp šios įstaigos vadovės ir mokytojų įsižiebė konfliktas. Jis kilo direktorei iš darbo atleidus vieną pedagogę. Jos pusėn stojusios keturios kolegės vėliau taip pat neteko darbo.

Nesutarimai šioje pradinėje mokykloje ruseno apie pusantrų metų, tačiau piką pasiekė šią savaitę, kai keturioms mokytojoms buvo pranešta, kad jos yra atleidžiamos iš darbo. Dvi mokytojos jau gavo atleidimo lapelius, trečioji pedagogė šiuo metu atostogauja, dar vienai išgirdus tokią naujieną sušlubavo sveikata, tad ji šiuo metu turi nedarbingumo lapelį. Viena iš atleistų mokytojų, Gintautė Preidienė, teigė, kad konfliktas kilo dėl pedagogės Loretos Bernadickienės, kuri kreipėsi į teismą siekdama įrodyti, kad mokyklos direktorė Milda Bajevienė ją neteisėtai atleido iš darbo.

„Direktorė tvirtino, jog L.Bernadickienė mokinių atostogų metu nebuvo darbe ir dėl to buvo atleista, bet mes teisme tai paneigėme, nes tai buvo netiesa. Prieš teismui priimant galutinį sprendimą direktorė mus pasikvietė ir bandė psichologiškai spausdama priversti pakeisti parodymus. Kadangi nesutikome, kitą dieną mums buvo pranešta, kad visos keturios esame atleidžiamos iš darbo“, – pasakojo mokytoja.

Anot G.Preidienės, priežastis, kodėl jos yra atleidžiamos, neaiški: „Mums buvo pasakyta, kad sudaryta speciali darbo drausmės komisija pateikė išvadas dėl nederamo pradinių klasių mokytojų elgesio, o mes atsisakėme su jomis susipažinti ir parašyti pasiaiškinimus. Mes nieko nežinojome apie šią komisiją, kas buvo jos nariai. Direktorė neturi jokių įrodymų, kad mes teisme melavome, todėl bandė naudodama psichologinį šantažą mus paveikti.“

Direktorė nesitraukia

Direktorė M.Bajevienė „15min“ tvirtino, kad mokytoją L.Bernadickienę atleido turėdama įrodymų, jog ji visą mokinių atostogų savaitę nesirodė darbe, tačiau kitos mokytojos teisme melavo ir tai paneigė. „Sudariau komisiją, kuri įrodė, kad mokytojos melavo. Aš manau, kad neturėtų taip būti, pedagogas neturi meluoti, juk mokytojas prisiliečia prie vaiko sielos. Todėl ir priėmiau sprendimą jas atleisti“, – teigė „Šviesos“ pagrindinės mokyklos direktorė.

Teismas mokytojomis nesuabejojo ir priėmė sprendimą, kad mokytoja L.Bernadickienė iš darbo buvo atleista neteisėtai. Tačiau direktorė teigė dar proceso pradžioje mačiusi teisėjo šališkumą ir ketina sprendimą skųsti aukštesnės instancijos teismui.

Vilniaus miesto Švietimo skyriaus vadovai direktorei M.Bajevienei pasiūlė atšaukti sprendimą dėl pedagogių atleidimo iš darbo.

„Mūsų nuomone, direktorė viršijo savo įgaliojimus. Pasiūlėme jai atšaukti savo sprendimą dėl mokytojų atleidimo, bet jei ji to nepadarys, tuomet teisininkai spręs, kaip turime elgtis toliau“, – sakė Švietimo skyriaus vedėjas Julius Skestenis. Anot vedėjo, nušalinti pačią direktorę jie neturį teisinio pagrindo.

M.Bajevienė teigė neketinanti atšaukti savo įsakymo dėl mokytojų atleidimo. „Tada aš prieštaraučiau pati sau. Teko kalbėtis ir su kitais darbuotojais, jie mane supranta, kad meluoti mokytojas negali. Aš tikėjausi, kad jos prisipažins, jog melavo. Bet kadangi taip neatsitiko, buvau priversta jas atleisti“, – savo argumentus dėstė direktorė.

Tėvai pasiryžę kovoti

Tėvų atstovė mokyklos taryboje Rima Žvirblienė sakė, kad smulkių konfliktų šioje mokykloje per pastaruosius pusantrų metų pasitaikė ne vienas, bet juos pavykdavo išspręsti.

„Dabartinę situaciją jau nebežinau, kaip ir pavadinti. Gal tai kerštas, gal desperacija ir bandymas atsikratyti tų mokytojų, kurios galbūt nepalankios administracijai. Mano sūnaus mokytoja taip pat yra tarp atleidžiamų, tik kol kas serga, – sakė būsimo trečioko mama R.Žvirblienė. – Mes savo mokytoja esame labai patenkinti ir kovosime, kad ji toliau dirbtų. Savivaldybės Švietimo skyriaus atstovai mums pažadėjo, kad iki liepos 1–os dienos mokytojos bus grąžintos į darbą. Tik nelabai įsivaizduojame kaip, nes direktorė atsisako tai padaryti.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min