Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 1d. 17:00

Praėjusių metų pabaigoje išrinktame Seime – 35 milijonieriai

Bronius Bradauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bronius Bradauskas

Praėjusiais metais, lapkričio viduryje pradėję dirbti 35 naujosios kadencijos parlamentarai gali save vadinti milijonieriais. Tuometinių Seimo narių ir jų sutuoktinių bendros piniginės lėšos ir turtas viršijo 1 mln. litų

Remiantis ketvirtadienį "Valstybės žiniose" paskelbtomis 2008 metų politikų, valstybės tarnautojų, pareigūnų turto ir pajamų deklaracijomis, milijonierių skaičius lyginant su 2007 metų rezultatais sumažėjo 8 Seimo nariais, tuomet milijonierių parlamente buvo 43.

Turtingiausiu Seimo nariu 2008-aisiais metais buvo dabartinis europarlamentaras ir Darbo partijos (DP), kurios „juodosios buhalterijos“ byla nagrinėjama teisme, lyderis Viktoras Uspaskichas. Jis minėtoje byloje yra ir vienas kaltinamųjų.

Jo turtas ir piniginės lėšos siekė 72,55 mln. litų. Tuo metu jau buvęs Seimo narys dar buvo paskolinęs 3,44 mln. litų.  Dar turtingesnė  jo žmona Jolanta Blažytė, kurios turtas ir piniginės lėšos siekė 89,64 mln. litų. Moteris dar buvo paskolinusi, remiantis deklaracija, 2 mln. litų. Kartu Uspaskichų šeimos turtas ir pajamos siekia 162,19 mln. litų.

Per metus bene daugiausia frakcijų pakeitęs ir šiuo metu frakcijai „Viena Lietuva“ priklausantis Valdemaras Valkiūnas – antras pagal turtingumą Seimo narys. Jis deklaravo turėjęs 36 mln. litų turto ir piniginių lėšų. Jo skola siekė 2,11 mln. litų. Taip pat V.Valkiūnas buvo paskolinęs 60 tūkst. litų.

Socialdemokratas, Audito komiteto pirmininko pavaduotojas Bronius Bradauskas pernai turėjo 18,35 mln. litų turto ir piniginių lėšų. Jo žmona Danguolė turėjo 1,94 mln. litų. Taip pat Seimo narys turėjo 150 tūkst. litų paskolą.

Bendras Bradauskų turtas ir pajamos siekė 20,3 mln. litų.

Seimo narių liberalo Kęstučio Glavecko ir konservatorės Rūtos Rutkelytės šeima 2008-aisiais turėjo 11,9 mln. litų piniginių lėšų ir turto. Didžioji dalis šios sumos priklauso R.Rutkelytei – 9,5 mln. litų, tuo tarpu K.Glavecko dalis šeimos biudžete sudarė 2,3 mln. litų. Konservatorė dar turi 1,87 mln. litų skolą.

Socialdemokrato Jono Jagmino šeimos turtas siekia 10,2 mln. litų. Seimo narys praėjusiais metais turėjo 5,41 mln. litų piniginių lėšų ir turto, jo žmona Audronė – 4,78 mln litų. Taip pat socialdemokratas buvo paskolinęs 5,77 mln. litų ir turėjo 703 tūkst. litų skolą. J.Jagmino sutuoktinė buvo paskolinusi 1,61 mln, o jos skola siekė 6 mln. litų.

J.Jagmino frakcijos kolega Andrius Šedžius turto ir piniginių lėšų deklaravo už 8,43 mln. litų. Visgi, remiantis deklaracija, parlamentaras turėjo vieną didžiausių, apie 6,74 mln. litų, skolą. Paskolinęs jis buvo 583 tūkst. litų.

Buvęs Seimo pirmininkas, „Tautos prisikėlimo“ frakcijos narys Arūnas Valinskas bei jo žmona, to pačios frakcijos narė Inga turėjo 6,94 mln. litų. Pats A.Valinskas deklaravo 3,44 mln. litų, jo sutuoktinė – 3,49 mln. litų. „Prisikėlelis“ buvo paskolinęs 60 tūkst. litų. Sutuoktiniai taip pat turėjo 1,128 mln. litų skolą.

„Tvarkietis“ Jonas Ramonas pernai deklaravo 1,24 mln. litų piniginių lėšų ir turto, 90 tūkst. buvo paskolinęs, o 96 tūkst. pasiskolinęs. Jo žmona, remiantis deklaracija yra beveik 4 kartus turtingesnė už parlamentarą – ji deklaravo 4,88 mln. litų, taigi bendrai parlamentaro šeima turėjo 6,12 mln. litų. Taip pat Vilija Ramonienė buvo paskolinusi 36 tūkst. litų, tačiau turėjo 3,96 mln. litų skolą.

Liberalcentristas Artūras Zuokas piniginių lėšų ir turto deklaravo už 5,02 mln. litų. Remiantis deklaracija, jis buvo paskolinęs 1,96 mln. litų ir turėjo 1,55 mln. litų skolą. Jo žmonos Agnės turtas ir piniginės lėšos siekė 479 tūkst. litų, taigi šeima iš viso turėjo 5,47 mln. litų.

„Tvarkiečio“ Vytauto Galvono turimų pinigų ir turto dydis siekė 4,32 mln. litų. Jis taip buvo paskolinęs apie 2,3 mln. litų, o pasiskolinęs - 2,02 mln. litų. Jo sutuoktinė Laima Rita turėjo 256 tūkst. litų, o viso šeima turėjo 4,56 mln. litų.

Valstietis liaudininkas Konstantinas Ramelis deklaravo 2008-aisiais turėjęs 626 tūkst. litų, tačiau jo žmonai Reginai priklausė per tris kartus daugiau – 2,27 mln. litų. Bendrai sutuoktiniai turėjo 2,89 mln. Litų.

Liberalcentristo, Žmogaus teisių komiteto pirmininko Armino Lydekos piniginės lėšos ir turtas sudarė 1,85 mln. litų. Jis taip pat buvo paskolinęs 32 tūkst. litų. Seimo nario sutuoktinės Onos Brigitos turtas ir pajamos siekė 929 tūkst. litų, ji buvo paskolinusi 70 tūkst. litų. Lydekų šeimos turtas ir pajamos siekė 2,78 mln. Litų.

Konservatorius Marius Adomėnas deklaravo turįs 1,14 mln. litų, tačiau jis turėjo ir 1,04 mln. litų skolą. Jo žmonos Viktorijos turimo turto ir santaupų vertė siekia 1,4 mln. litų. Konservatoriaus šeima turėjo 2,58 mln. Litų.

Socialdemokratas Juozas Palionis deklaravo 1,02 mln. litų, jo žmona Julija – 619 tūkst. Bendras šeimos turtas ir piniginės lėšos siekė 2,51 mln. litų.

Į skandalus įsivėlusi ir paskutiniu metu prokurorų duris varsčiusi „prisikėlėlė“ Asta Baukutė, remiantis deklaracijomis, turėjo 2,26 mln. litų turto ir santaupų. Tuo tarpu jos vyras, dabar jau buvęs Aplinkos pasaugos ministro patarėjas Kęstutis Rupulevičius pernai deklaravo turįs vos 50 tūkst. litų pajamų ir turto. Parlamentarė taip pat turėjo 141 tūkst. litų skolą.

„Tautos prisikėlimo“ partijos narys, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Vincas Babilius turėjo 2,04 mln. litų. Jis yra paskolinęs 323 tūkst. litų.

A.Lydekos bendrapartietis Žilvinas Šilgalis deklaravo turįs 1,88 mln. santaupų ir turto. 1,05 mln. litų skolą turėjo jo žmona Lina, tuo pat metu deklaracijoje nurodoma, kad moteris turi 97 tūkst. litų pajamų ir turto. Šilgaliai iš viso turėjo 1,97 mln. litų.

„Darbietis“ Vydas Gedvilas deklaravo turįs 1,61 mln. litų. Jo žmona turėjo turto ir piniginių lėšų už 50 tūkst. litų, tačiau jos skola siekė 652 tūkst. litų. Iš viso „darbiečio“ šeima turėjo 1,66 mln. litų.

„Vienalietuviai“ Aleksandras Sacharukas ir Atominės energetikos komisos narys Rokas Žilinskas turėjo atitinkamai 1,03 mln. ir 1 mln. litų. R.Žilinskas dar turėjo 432 tūkst. litų paskolą.

Su sutuoktiniais daugiau nei milijono vertės turto ir pajamų taip pat turėjo Seimo pirmininkė, konservatorė Irena Degutienė (1,05 mln .litų), konservatorius Stasys Šedbaras (1,53 mln. litų), DP atstovai Dangutė Mikutienė (1,98 mln. litų), Virginija Baltraitienė (1,06 mln.litų), Valentinas Bukauskas (1,31 mln. Litų) ir Mečislovas Zaščiurinskas (1,093 mln. Litų), „tvarkiečiai“ Dailis Barakauskas (1,4 mln. Litų), Remigijus Ačas ( 1,26 mln. Litų), Rimas Ručys (1,61 mln. litų) ir Kęstutis Komskis (1,2 mln. litų), „prisikėlelis“ Dainius Budrys (1,8 mln. litų), kuris deklaravo 177 tūkst. litų pajamų ir turto, tačiau jo žmona Daiva Tamošiūnaitė-Budrė yra deklaravusi 1,62 mln. litų bei 590 tūkst. litų skolą, liberalcentristas Vytautas Bogušis (1,16 mln. litų), socialdemokratų frakcijos nariai Stanislovas Giedraitis (1,08 mln. Litų), Bronius Pauža (1,05 mln. Litų).

Nedaug iki milijonierių statuso trūko šiems Seimo nariams: konservatoriui Česlovui Stankevičiui (958 tūkst. Litų), socialdemokratui Algirdui Butkevičiui (982 tūkst. litų) ir „darbiečiui“ Kęstučiui Daukšiui (994 tūkst. litų). Tai bendros jų pajamos ir turtas su sutuoktinėmis.

1999 metais į Seimą buvo išrinkti 2, 2000 metais - 13, 2004 metais - 28 milijonieriai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Analitikai: Šiaurės Korėja neturi realių ketinimų atsisakyti branduolinių ginklų

Aktualu

V.Putinas staiga griebėsi nuolaidų dėl karo Sirijoje: kas lemia tokį nuolankumą?

Pasaulis kišenėje

Rudens kelionės į saulėtus kurortus: kiek galima sutaupyti ir ko reikia pasisaugoti

Mokslas.IT

Pradedami išankstiniai naujųjų „iPhone“ užsakymai, skelbiamos kainos

Verslas

Lituanistinių institutų jungimas iškėlė klausimą: ar viskas daroma tik dėl pastatų?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Pagrindiniai popiežiaus Pranciškaus mokymo akcentai: ar jis išties reformuoja Bažnyčią?

Vardai

Po ilgos pertraukos Avril Lavigne pristato naują dainą: „Parašiau ją galvodama, kad mirštu“

Popiežiaus vizitas Sportas

Popiežius ir kamuolys: kodėl buvo vadinamas „pata dura“ ir nėra matęs žaidžiančio L.Messi?

Jolita Vaitkutė – apie kūrybą, skaitymą ir įsimintiniausias knygas

Pasaulis kišenėje

Agonija lėktuve: įgulai pamiršus sureguliuoti slėgį keleiviams iš nosies pasipylė kraujas

24sek

Domanto Sabonio universitetas suviliojo Kauno „Žalgirio“ talentą

Pasaulis kišenėje

Lietuvis Kretoje rado 1800 metų senumo vazą: iš pradžių man grasino kalėjimu

Aktualu

Be globėjų ir namų likęs našlaitis nerūpi ir valdininkams – vietos Vilniuje jam dar ieško

Deuce

Teniso pasaulį sužavėjo R.Berankio varžovo reakcija į teisėjo nuobaudą

Gyvenimas

Netapkite kliūtimi savo laimei: 3 mitai apie byrančią santuoką

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

Gazas

1000WOW: lietuvis pasiryžo įveikti 250 000 kilometrų ir pamatyti 1000 pasaulio stebuklų per 4 metus

24sek

Tarp LKL naujovių – du klubai po padidinamuoju stiklu ir R.Alijevui užtrenktos durys

Kultūra

Apie ką juoktis gyvenant priespaudoje, arba Humoras Palestinos kine

Popiežiaus vizitas Aktualu

Prieš popiežiaus Pranciškaus vizitą į Vilnių – sveikinimas Baltijos šalims

Naujienos

Aktualu

Analitikai: Šiaurės Korėja neturi realių ketinimų atsisakyti branduolinių ginklų

Aktualu

V.Putinas staiga griebėsi nuolaidų dėl karo Sirijoje: kas lemia tokį nuolankumą?

Pasaulis kišenėje

Rudens kelionės į saulėtus kurortus: kiek galima sutaupyti ir ko reikia pasisaugoti

Mokslas.IT

Pradedami išankstiniai naujųjų „iPhone“ užsakymai, skelbiamos kainos

Verslas

Lituanistinių institutų jungimas iškėlė klausimą: ar viskas daroma tik dėl pastatų?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Pagrindiniai popiežiaus Pranciškaus mokymo akcentai: ar jis išties reformuoja Bažnyčią?

Vardai

Po ilgos pertraukos Avril Lavigne pristato naują dainą: „Parašiau ją galvodama, kad mirštu“

Popiežiaus vizitas Sportas

Popiežius ir kamuolys: kodėl buvo vadinamas „pata dura“ ir nėra matęs žaidžiančio L.Messi?

Jolita Vaitkutė – apie kūrybą, skaitymą ir įsimintiniausias knygas

Pasaulis kišenėje

Agonija lėktuve: įgulai pamiršus sureguliuoti slėgį keleiviams iš nosies pasipylė kraujas

24sek

Domanto Sabonio universitetas suviliojo Kauno „Žalgirio“ talentą

Pasaulis kišenėje

Lietuvis Kretoje rado 1800 metų senumo vazą: iš pradžių man grasino kalėjimu

Aktualu

Be globėjų ir namų likęs našlaitis nerūpi ir valdininkams – vietos Vilniuje jam dar ieško

Deuce

Teniso pasaulį sužavėjo R.Berankio varžovo reakcija į teisėjo nuobaudą

Gyvenimas

Netapkite kliūtimi savo laimei: 3 mitai apie byrančią santuoką

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

Gazas

1000WOW: lietuvis pasiryžo įveikti 250 000 kilometrų ir pamatyti 1000 pasaulio stebuklų per 4 metus

24sek

Tarp LKL naujovių – du klubai po padidinamuoju stiklu ir R.Alijevui užtrenktos durys

Kultūra

Apie ką juoktis gyvenant priespaudoje, arba Humoras Palestinos kine

Popiežiaus vizitas Aktualu

Prieš popiežiaus Pranciškaus vizitą į Vilnių – sveikinimas Baltijos šalims

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min