Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 liepos 21d. 14:17

Prakuto nepasiturintys klaipėdiečiai – paramos išleisti atžalas į mokslus beprašo retas

Rugsėjo 1-osios šventė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rugsėjo 1-osios šventė
Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus darbuotojos kraipo galvas – netrukus rugsėjo 1-oji, o prie jų kabinetų durų vis dar nesirikiuoja paramos prašantys klaipėdiečiai. Pernai tokiu pat metu šimtai klaipėdiečių varstė skyriaus duris, prašydami nemokamo maitinimo savo atžaloms ar paramos mokslo prekėms įsigyti.

Šiemet tokia parama skirta tik 39 klaipėdiečių šeimoms. Pernai liepą Socialinės paramos skyrius buvo patenkinęs dešimteriopai didesnį prašymų skaičių.

Nemokamo maitinimo ir paramos mokslo prekėms gali tikėtis šeimos, kurių pajamos per mėnesį  vienam šeimos narui nesiekia 153 eurų. Prašymas paramai gauti teikiamas kartą per metus.

„Taikomos ir išlygos. Paramos gali tikėtis ir socialinės rizikos šeimos, tos, kurių maitintojas jau yra senatvės pensijoje, šeimoje yra neįgalių asmenų ar auga trys nepilnamečiai vaikai. Tokiais atvejais vienam  šeimos nariui tenkančios mėnesio pajamos gali siekti ir 204 eurus“, – pasakojo Socialinių išmokų poskyrio vedėja Gina Vilimaitienė.

Parama mokslo reikmenims įsigyti nepasiturinčioms klaipėdiečių šeimoms įprastai suteikiama grynaisiais pinigais. Jei įvertinama, kad pinigus gavusi šeima paramą gali išleisti visai ne vaiko poreikiams, vietoje grynųjų išduodama kortelė.  Nurodytose parduotuvėse ji išmainoma į mokslo prekes.

Šiemet Klaipėdos mokyklose laukiama 1765 pirmokų, 1319 abiturientų. Viliamasi, kad į mokslus nuo rugsėjo 1-osios iš viso kibs per 18 tūks. klaipėdiečių atžalų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min