Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 22d. 09:26

Pramoginių laivų Lietuvoje daugėja, o didžiųjų – mažėja

Jachtos
Kristinos Aksamitaitės nuotr. / Jachtos

Laivus įregistruojantys ir išregistruojantys Lietuvos saugios laivybos administracijos atstovai pastebi, kad didžiųjų laivų registre mažėja, tačiau daugėja vidaus vandenyse plaukiojančių pramoginių laivų, jachtų.

Šiuo metu jūrų laivų registre yra 121 laivas. Šis skaičius nuolat mažėja. Nuo 2007 metų iš registro išbraukta apie 20 laivų. Mažėjimą įtakoja tai, jog žvejai atsisako verslo, senus laivus atiduoda į metalo laužą ir pasiima Europos Sąjungos kompensaciją. Per šiuos metus išregsitruota ir 11 prekybinių laivų.

„Tai vyksta dėl įvairių priežasčių. Ko gero, dėl krizės nelabai sekasi verslas, tad savininkai laivus parduoda. Tikslių priežasčių nežinau, esame tik registratoriai, gauname prašymą ir jį vykdome“, – sakė Lietuvos saugios laivybos administracijos direktorius Evaldas Zacharevičius.

Pasak Laivų registro skyriaus vyriausiosios specialistės Eglės Petrauskienės, nors registre yra 121 laivas, iš tiesų, veiklą vykdo apie šimtas. Yra laivų, kurių išregistruoti neleidžia įstatymai, nes jie yra areštuoti.

Gausėja pramoginių laivų

Pernai įregistruota per 3 200 mažųjų, pramoginių ir asmeninių laivų, 63 burinės jachtos.

Nuo 2010 metų saugios laivybos administracijai pavesta tvarkyti ir vidaus vandenų laivų registrą.

Į jį pernai įregistruota per 3 200 mažųjų, pramoginių ir asmeninių laivų, 63 burinės jachtos, aštuoni vidaus vandenų ir žvejybos laivai ar plūduriuojančios priemonės bei per 1 000 pakabinamų variklių. Daugiausia įvairių priemonių įregistruojama pavasarį bei vasarą, prasidėjus navigacijos sezonui.

Iš viso vidaus vandenų registre šiuo metu yra 67 tūkst. transporto priemonių. Didžioji dalis pramoginiai laivų, taip pat 728 burinės jachtos, 270 vidaus vandenų ir žvejybos laivų, per 4 200 pakabinamų variklių.

Tačiau, anot specialistų, nors skaičiai gana dideli, realiai naudojamų priemonių yra gerokai mažiau. Techninė priežiūra pernai atlikta kiek per 9 000 pramoginių laivų. Kai kurie rizikuoja plaukioti be techninės apžiūros. Pernai surašyti 133 protokolai, kuomet reidų metu vairuotojai neturėjo teisių valdyti laivus arba nepateikė techninės apžiūros dokumentų.

Pernai teisę valdyti įvairių kategorijų vidaus vandenų laivus įgijo kone 2 000 žmonių. Daugumą vilioja galimybė išsinuomoti laivą ir papramogauti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min