Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 16d. 07:01

Pramogų ir adrenalino – į naktinio miesto gatves (video)

Orientacinėse varžybose automobiliais po miesto gatves dalyvavo pusšimtis automobilių.
Jurgitos Andriejauskaitės nuotr. / Orientacinėse varžybose automobiliais po miesto gatves dalyvavo pusšimtis automobilių.

Azarto, aštrių pojūčių ir neįprastų pramogų ištroškę jauni klaipėdiečiai naktines uostamiesčio gatves paverčia žaidimo aikštele.

Tuo metu, kai daugelis miestiečių savaitgalio vakarus leidžia namuose, dalis – baruose ar klubuose, grupė azartiško jaunimo netradicinę pramogą – orientacines varžybas automobiliais.

Informacija apie tokias varžybas sklinda iš lūpų į lūpas ir iki paskutinės minutės nežinoma, kur ir kaip viskas vyks, tačiau ši pramoga suvilioja šimtus jaunų uostamiesčio gyventojų.

53 automobiliai – tiek dalyvių varžybose po miestą dalyvavo penktadienio vakarą. Kelias valandas  rungtyniautojai bandė įminti mįsles ir varžėsi, kas greičiau suras bei įveiks visas užduotis ir pasieks finišą.

Kol policijos pareigūnai kraipo galvas, paklausti, ką mano apie tokias pramogas, naktinės varžybos tarp jaunųjų klaipėdiečių smarkiai populiarėja. Šiuo metu jas beveik kas mėnesį rengia du klubai, o jų organizatoriai sulaukia vis daugiau norinčiųjų dalyvauti varžybose.

„Svarbiausia čia – adrenalinas, kurį gauni teisingai išsprendęs užduotį ir įveikęs varžovus. Greitis toli gražu nesvarbiausias“, –  „15min“ aiškino jauni vyrai, tokiose varžybose dalyvaujantys jau ne pirmą kartą.

Jurgitos Andriejauskaitės nuotr./Orientacinės varžybos po miesto gatves rengiamos bent kartą per mėnesį.
Jurgitos Andriejauskaitės nuotr./Orientacinės varžybos po miesto gatves rengiamos bent kartą per mėnesį.

Iššūkiu gatvėms vadinamose varžybose dalyvavusi „15min“ komanda iš arti pažvelgė į sparčiai populiarėjančias rungtynes.

Penktadienio vakaras, aikštelė prie „Žalgirio“ stadiono. Čia vienas po kito zuja automobiliai. Varžybų organizatoriai sunerimę – panorusių susirungti miesto gatvėse dar niekada nebuvo tiek daug.

Automobilių vilkstinėje daugiausiai „BMW“, „Audi“ bei „Ford“ automobiliai. Tarp jų ir miesto automobiliu vadinamas „Smart'as“,  taip pat naujokų keliuose vairuojami automobiliai, apklijuoti žalio klevo lapo ženklais. Čia niekas nesistebi varžybose dalyvaujančių merginų ekipažais.

„Mergina ar vaikinas – visai nesvarbu. Kartais net geriau, kai vairuoja mergina, o užduotis sprendžia vaikinai“, – aiškino dalyviai. Į starto vietą varžybų dalyvių buvo paprašyta atsivežti ir fotoaparatą bei kompiuterį.

Užpildę dokumentus, patvirtinę jog patys pasirūpins savo saugumu ir organizatoriams neturės jokių priekaištų, sumokėję nario mokestį, dalyviai išsirikiuoja į vieną eilę prie starto linijos. Organizatoriai startuojančiam ekipažui įteikia užduotis, įrašytas į vaizdo plokštelę, bei popieriaus lapus, kuriuos rungtyniautojai turės pasižymėti kontroliniuose punktuose. Iš aikštelės miesto link automobiliai su užduotimis pajuda kas pusę minutės.

Svarbu pažinti miestą

Penktadienį, 13-ąją dieną, dalyviams pateiktos užduotys, susijusios su mistiškiausiomis miesto vietomis: buvusia spirito-alaus gamykla Šaulių gatvėje, odos ir venerinių ligų dispanseriu Kulių Vartų gatvėje ir kitos. Peržiūrėjus užduotį, nepakanka tik nustatyti, kur kokia vieta – į ją reikia atvežti ir įvairius daiktus, tokius kaip marškinėliai, pomidorų sultys, kastuvas ar kiti daiktai.

Anot dalyvių, šiose varžybose visai nesvarbus greitis ar mašinos galingumas. „Svarbiausia, kad ekipažą sudarytų patikima komanda, kuri sparčiai galėtų „kramtyti“ informaciją ir vykdyti užduotis, – sakė dalyviai. Anot jų, tokiose varžybose beveik neįmanoma gerai pasirodyti kitų miestų gyventojams. Pasikliauti navigacine įranga – bergždžias reikalas, nes privalu pažinti savo miestą, žinoti jo istoriją bei gebėti vidurį nakties rasti, kur gauti, pavyzdžiui, pomidorų sulčių.

Rebusus įveikia ne visi

Penktadieninį žaidimą organizavusios komandos „SC-Team“ prezidentas Dmitrijus Jegorovas teigė, kad tokių varžybų esmė – ne greitis, o gebėjimas orientuotis savo mieste. „Jau patyrę žino, kad geriausia surasti ir pasižymėti tas vietas, kurios arčiau, o ne važinėti iš vieno miesto galo į kitą“, – sakė jis.

Penktadienį pirmieji dalyviai finišą pasiekė po maždaug poros valandų klajonių. Užduotis sėkmingai įveikė tik maždaug pusė visų startavusių.

Anot Dmitrijaus, Klaipėdoje jaunuoliams, mėgstantiems automobilius, be barų ir kavinių – maža pramogų. „Šiose varžybose yra ir azarto ir adrenalino, be to, galimybė kitaip praleisti laiką“, – sakė pašnekovas. Jis pasakojo, kad viena porelė, išsiruošusi į pasimatymą, romantišką laiką iškeitė į tokias varžybas.

Jurgitos Andriejauskaitės nuotr./Ketverius metus panaaias rungtynes organizuojantys komandos RS-klubas nariai Klaipėdoje pasigenda vietų, kur galėtų burtis automobilių sporto mėgėjai.
Jurgitos Andriejauskaitės nuotr./Ketverius metus panašias rungtynes organizuojantys komandos „RS-klubas“ nariai Klaipėdoje pasigenda vietų, kur galėtų burtis automobilių sporto mėgėjai.

Orientacinėse varžybose dalyvavę komandos „RS-klubas“ nariai patys jau kelerius metus rengia panašius žaidimus. „Klaipėdoje visiškai nėra vietos, kur būtų galima užsiimti automobilių sportu. Kaunas turi Nemuno žiedą – o čia nieko“, – apgailestavo klubo vadovas Igoris Kuzmenko.


Pareigūnai stebi

Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vytautas Kazlauskas teigė, kad apie tokias varžybas miesto gatvėse policijai yra žinoma.

„Bet kokiam šėliojimui gatvės nėra tinkama vieta. Labai abejoju, ar organizatoriai gali tinkamai užtikrinti dalyvių saugumą. Be to, nelabai tikiu ar varžybose, kur varžomasi dėl greičio, įmanoma jo neviršyti ar kaip kitaip nepažeidinėti Kelių eismo taisyklių. Apskritai tokiems dalykams, kaip lenktynės, turi būti skirta atskira, uždara teritorija“, – teigė pareigūnas.

VIDEO: Lenktynės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min