TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prancūzija patvirtino atsisakiusi dalyvauti Kaliningrado AE projekte

Francois Fillonas ir Andrius Kubilius
Tomo Lukšio/BFL nuotr. / Francois Fillonas ir Andrius Kubilius
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius sako penktadienį gavęs Prancūzijos kolegos Francois Fillono patvirtinimą, kad Prancūzijos energetikos įmonė EDF atsisakė Rusijos pasiūlymo dalyvauti Kaliningrado atominės elektrinės projekte.

„Premjeras dar sykį labai aiškiai pakartojo – kas buvo skelbta spaudoje, kad Rusija intensyviai kvietė EDF kompaniją dalyvauti Kalinignrado AE statyboje ir EDF kompanija atsisakė“, – Lietuvos žurnalistams po susitikimo sakė A.Kubilius.

Lietuva griežtai kritikuoja Rusijos planus greta Lietuvos statyti atominę elektrinę, sakydama, kad ją statant nesilaikoma saugumo standartų. Panašių Lietuvos priekaištų sulaukia ir Baltarusijoje planuojama atominė elektrinė.

Abi jėgainės taip pat laikomos konkurentėmis Visagine planuojamai atominei elektrinei, kurią, siekdama didesnės energetinės nepriklausomybės, Lietuva ketina statyti su Latvija, Estija bei Lenkija dalyvaujant strateginiam investuotojui Japonijos kompanijai „Hitachi“.

Rusija Lietuvos priekaištus atmeta, o Kaliningrado gubernatorius Nikolajus Cukanovas per vizitą Lietuvoje balandį tikino, kad jėgainė turės „saugiausią reaktorių pasaulyje“. Rusija sako, kad elektrinė pradės veikti 2016 metais.

Anot Lietuvos Vyriausybės pranešimo spaudai, susitikime Prancūzijos premjeras „pareiškė suprantąs Lietuvos susirūpinimą dėl pasienyje statomų naujų atominių elektrinių“.

Bendroje spaudos konferencijoje F.Fillonas pareiškė, kad jo šalis pasirengusi prisidėti prie Lietuvos energetikos šaltinių diversifikavimo.

Bendroje spaudos konferencijoje Francois Fillonas pareiškė, kad jo šalis pasirengusi prisidėti prie Lietuvos energetikos šaltinių diversifikavimo.

„Kaip žinome, Lietuvai reikia daugiau energetinės nepriklausomybės, negalima priklausyti nuo vieno energijos tiekėjo, todėl mes pasiūlėme prisidėti prie Lietuvos energetikos šaltinių diversifikavimo“, – bendroje spaudos konferencijoje kalbėjo F.Fillonas.

Paklaustas apie Europos Sąjungos (ES) paramą Ignalinos atominės elektrinės uždarymui, jis sakė, kad Prancūzija dirbs kartu, jog būtų įgyvendintas įsipareigojimas tinkamai, saugiai ir laiku pabaigti elektrinės uždarymo procesą.

Lietuvos vadovai sako, kad pirminis ES pasiūlymas dėl projekto finansavimo naujoje finansinėje perspektyvoje yra nepakankamas.

A.Kubilius teigė, kad Lietuvai labai svarbi Prancūzijos parama bendrai ES energetikos strategijai bei Prancūzijos patirtis plėtojant branduolinę energetiką.

Premjerai taip pat kalbėjo apie dvišalio karinio bendradarbiavimo stiprinimą, o F.Fillonas užsiminė apie galimybę pasirašyti tarpvyriausybinį susitarimą šiuo klausimu.

„Prancūzija pageidauja stiprinti karinį bendradarbiavimą su Lietuva ir šia linkme būtų galima pasirašyti tarpvyriausybinį susitarimą tarp Prancūzijos ir Lietuvos“, – sakė F.Fillonas.

Anot A.Kubiliaus, susitikime F.Fillonas pristatė Prancūzijos poziciją dėl ES karinių pajėgumų stiprinimo.

„Prancūzija turi savo matymą, savo požiūrį, kaip reikia stiprinti ES karinius pajėgumus ir gebėjimus planuoti, kur iššūkių ir sprendimų poreikis yra pakankamai didelis. Premjeras pastebėjo, kad ir pastarojo laikotarpio Šiaurės Afrikos krizė parodė, su kokiais iššūkiais gali tekti susidurti ir kokio didesnio bendradarbiavimo tarp ES valstybių reikia. Mes pasiruošę tai svarstyti“, – sakė A.Kubilius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min