Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 04 01

Pranešimai apie atominės elektrinės avarijos Japonijoje įtaką Lietuvos gyventojams – neteisingi, teigia specialistai

Avarijos Japonijos Fukušimos-1 atominėje elektrinėje padariniai neturės įtakos Lietuvos gyventojų papildomai apšvitai bei jų sveikatai, kartoja Radiacinės saugos centras (RSC).
Trečiasis Fukušimos-1 atominės elektrinės blokas
Trečiasis Fukušimos-1 atominės elektrinės blokas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Specialistai ragina gyventojus netikėti pranešimais apie neva egzistuojančią grėsmę Lietuvos gyventojams dėl šios avarijos.

Anot RSC, apie tai, kad avarijos Japonijoje pasekmės neturės įtakos Europos šalių gyventojams, patvirtino JAV, Vokietijos, Švedijos, Suomijos, Prancūzijos, Islandijos, Rusijos ir kitų šalių atsakingosios institucijos, Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) bei Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Matavimai, kuriuos atliko Lietuvos Fizikos institutas ir Aplinkos apsaugos agentūra, patvirtino, kad Lietuvą pasiekė tik jodo bei cezio radionuklidų pėdsakai.

Jų kiekiai sudaro šimtatūkstantinę dalį tų kiekių, kurie buvo matuojami po Černobylio atominės elektrinės avarijos ir jie neturėjo įtakos nei gamtinio fono padidėjimui, nei papildomai gyventojų apšvitai ar jų sveikatai, teigiama penktadienį RSC išplatintame pranešime.

Anot centro, dėl skirtingų įvykių pasaulyje radioaktyviosios medžiagos atkeliauja su atmosferos frontais iš sprogdinimo vietų ar avariją patyrusių reaktorių į šalies aplinką ne pirmą kartą.

Tokios medžiagos pasklido Lietuvos teritorijoje prieš daugelį metų, po branduolinio ginklo bandymų atviroje atmosferoje Kinijoje ar buvusios Sovietų Sąjungos šiaurinėje dalyje 1950–1960 metais. Pakankamai dideli radioaktyviųjų medžiagų kiekiai pasklido 1986 metais po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje.

„Tokie ypatingai maži radioaktyviųjų medžiagų kiekiai, tiksliau jų „pėdsakai“, kurie dėl avarijos Fukušimos-1 atominėje elektrinėje pateko ar pateks su oro pernaša į mūsų šalies teritoriją, tikrai nepadidins radionuklidų kiekių, kurie jau yra pasklidę mūsų aplinkoje dėl avarijų bei branduolinio ginklo bandymų, bei neturės jokios įtakos papildomai gyventojų apšvitai“, – teigiama pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius