Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Praplėstas ekologiniu ir rekreaciniu požiūriu ypač vertingų teritorijų sąrašas

Parkas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Parkas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui koreguoti ekologiniu ir rekreaciniu požiūriu ypač vertingų teritorijų, esančių valstybiniuose parkuose, sąrašą, kuris papildytas 17 ekologiniu ir 9 rekreaciniu požiūriu ypač vertingomis teritorijomis, esančiomis Aukštaitijos, Žemaitijos, Trakų, Anykščių, Metelių valstybiniuose parkuose ir Reiskių tyro telmologiniame draustinyje (iš viso 318 ha.).

 Veisiejų, Aukštadavario ir Kurtuvėnų regioniniuose parkuose iš ypač vertingų teritorijų sąrašo išbrauktos 2 teritorijos ir vienos plotas sumažintas, siekiant išspręsti užsitęsusias nuosavybės teisių atkūrimo problemas, teisminius ginčus dėl ribų, ištaisyti technines klaidas (iš viso sumažinta - 14 ha).

Pasiūlymus dėl saugotinų teritorijų pateikė visų valstybinių parkų direkcijos ir savivaldybės. Planai suderinti su savivaldybių administracijomis, jiems pritarė apskričių ir rajonų žemėtvarkos tarnybos, valstybinių parkų direkcijos, teritorijų išbraukimo pagrįstumą vertino bendros valstybinių parkų direkcijų ir žemėtvarkos tarnybų komisijos.

Daugiausia ekologiniu požiūriu ypač vertingų teritorijų išskirta Žemaitijos nacionalinio parko pelkių ir užmirkusių natūralių pievų gamtiniuose kompleksuose, upelių slėniuose, į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų augalų augavietėse. Šios teritorijos svarbios ir saugotinos kaip Natura 2000 kriterijus atitinkančios retų paukščių ir augalų buveinės. Patvirtinus nutarimą, šios teritorijos nebus privatizuojamos, t.y. jų nebegalės susigrąžinti perkeliant nuosavybę kiti, ne tose teritorijose žemę turėję, piliečiai. Rekreaciniu požiūriu ypač vertingų teritorijų sąrašą siūloma papildyti 9 teritorijomis.

Priėmus nutarimą, visuomenei bus užtikrintos teisės naudotis valstybinių parkų rekreacinėmis teritorijomis, išsaugoti priėjimai prie lankomų gamtos ir kultūros paveldo vertybių. Patvirtintų vertingu ekologiniu ir rekreaciniu požiūriu teritorijų planai bus pateikti apskričių žemėtvarkos tarnyboms, nekilnojamo turto registro tvarkytojams ir pagal juos vertingų teritorijų ribos pažymėtos žemėtvarkos dokumentuose kaip neprivatizuojamos.

Ekologiniu, archeologiniu ir rekreaciniu požiūriu ypač vertingų teritorijų, esančių valstybiniuose parkuose, sąrašas nuolat papildomas nuo 2002 m. ir šiuo metu jau patvirtintos virš 500 ekologiniu, rekreaciniu, archeologiniu požiūriu ypač vertingų teritorijų ribos (daugiau kaip 11,5 tūkst. ha).

Komentarai
Temos Laisvadienis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min