Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 sausio 3d. 11:30

Prasideda centralizuota valstybės tarnautojų atranka

Diplomatai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociatyvi nuotrauka: valstybės tarnyba
Nuo šių metų pradžios pradeda veikti centralizuota valstybės tarnautojų atrankos sistema. Visų karjeros valstybės tarnautojų konkursus ir pakaitinių tarnautojų atrankas nuo šiol organizuoja Valstybės tarnybos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (VTD). Apie tai rašoma departamento pranešime žiniasklaidai.

Pagal naująją tvarką tarnautojus atrinks VTD sudarytos komisijos, kurių daugiau nei pusę narių sudarys ne įstaigos, kuriai atrenkamas valstybės tarnautojas, atstovai. Taip bus užtikrinamas didesnis valstybės tarnautojų atrankos skaidrumas bei visuomenės pasitikėjimas ja.

Keičiasi ir pati atrankos struktūra. Nelieka bendrųjų gebėjimų testo – bendrųjų gebėjimų patikrinimas bus integruotas į konkurso procedūrą. Pretendentams į vadovaujamąsias pozicijas nebereikės vadovavimo gebėjimų patikrinimo – bus atliekamas tik siekiančiųjų užimti įstaigos vadovo pareigas kompleksinis vertinimas, kuriuo bus vertinamos jų bendrosios, vadybinės ir lyderystės kompetencijos.

Svarbu tai, kad konkursai į valstybės tarnybą bei atrankos į pakaitinių tarnautojų pareigas, kurių procedūros pradėtos iki 2018 m. gruodžio 31 d., bus organizuojami pagal iki 2018 m. gruodžio 31 d. galiojusią tvarką. Taigi, norint dalyvauti šiuose konkursuose ar atrankose kaip ir anksčiau reikės laikyti bendrųjų gebėjimų testą bei pasitikrinti vadovavimo gebėjimus.

Ar konkursas arba atranka organizuojami pagal senąją ar naująją tvarką, matysite kiekvieno skelbimo kontaktinės informacijos laukelyje. Jei jame nurodyta, kad konkursą ar atranką organizuoja VTD, vadinasi, konkursas ar atranka vyks pagal naująją tvarką.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min