TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prasideda gabių moksleivių atranka į Nacionalinę moksleivių akademiją

Nacionalinė Moksleivių Akademija
Nacionalinė Moksleivių Akademija
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien visoje Lietuvoje prasideda gabių moksleivių atranka į Nacionalinę moksleivių akademiją. Norintys studijuoti moksleiviai kviečiami pateikti dokumentus iki spalio 22 dienos.

Organizatoriai ypač ragina būti aktyvesniais mažesnių miestų ir rajonų moksleivius, kadangi iki šiol daugiausiai vietų akademijoje išsidalindavo Vilniaus ir Kauno moksleiviai. Vilniečių praėjusių metų moksleivių sąraše buvo net 27 proc., kauniečių – 24 proc.

„Tai, kad akademijoje turi visas galimybes studijuoti ne tik „dipolio“, bet ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių moksleiviai, įrodo Šiaulių pavyzdys. Praėjusiais metais akademijoje mokėsi daugiau šiauliečių, nei klaipėdiškių ir panevėžiečių kartu sudėjus. Galbūt Šiaulių mokytojai aktyviau ragino savo auklėtinius dalyvauti stojamuosiuose, ar keli anksčiau į akademiją įstoję šiauliečiai tapo užkrečiamu pavyzdžiu bendraamžiams – šios ar kitos priežastys lėmė, kad daugiau šio miesto moksleivių įgijo galimybes lavintis papildomai, ne tik vidurinės mokyklos suole“, – sakė NMA direktorė Lina Danienė.

Pasak L.Danienės, pastaruoju metu daug kalbama apie socialinę atskirtį, apie tai, kad kaimo moksleiviai turi mažiau galimybių įgyti geresnį išsilavinimą ir po to konkuruoti su didmiesčių moksleiviais stojant į aukštąsias mokyklas. „Mūsų akademija yra būtent ta institucija, kuri padėtų mažinti šiuos skirtumus, kadangi mokslas akademijoje nemokamas, o daugelis studijų vyksta nuotoliniu būdu. Tai leidžia akademijoje studijuoti visiems gabiems vaikams, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos ir socialinės padėties“, – tikino L.Danienė.

Moksleiviai, norintys studijuoti Nacionalinėje moksleivių akademijoje, prašymus ir kitus dokumentus akademijai turėtų išsiųsti iki spalio 22 d. Išnagrinėjusi visus prašymus, lapkričio mėnesį akademija stojantiesiems organizuos atrankos testus – juos bus galima išlaikyti Vilniuje, Kaune ir kiekviename mieste, kuriame užsiregistruos bent 30 moksleivių. Išsamesnę informaciją apie tai, kokius dokumentus reikia pateikti ir kokia bus priėmimo tvarka, galima rasti internetiniame akademijos puslapyje www.nmakademija.lt, o diskutuoti kviečiami Nacionalinės moksleivių akademijos grupėje Facabook socialiniame tinkle.

Mokslas akademijoje nemokamas, stojantys moksleiviai perėję į antrąjį atrankos etapą turės susimokėti tik registracijos mokestį – 60 litų. Nuotolinį mokymą pilnai apmoka Akademijos rėmėjai, jie taip pat skiria stipendijas geriausiai besimokantiems moksleiviams bei vaikams iš socialiai remtinų šeimų dalyvauti akivaizdinėse sesijose. Moksleiviai iš socialiai remtinų šeimų taip pat atleidžiami nuo registracijos mokesčio.

Akademijoje galima mokytis biochemijos, chemijos, informatikos, ekonomikos, fizikos ir astronomijos, matematikos ir lietuvių filolologijos sekcijose, o šių metų naujiena – studijos ir naujai įsteigtoje istorijos sekcijoje.

Pagal kiekvienos krypties programą moksleiviams dėsto ir nuotoliniu būdu su jais dirba savo sričių specialistai: daugelio Lietuvos universitetų dėstytojai, mokytojai, buvę NMA mokiniai – tarptautinių olimpiadų prizininkai.

Praėjusiais metais NM akademijos auklėtiniai nuskynė didelį pasiekimų derlių įvairiuose nacionaliniuose konkursuose ir olimpiadose – iš jų buvo parsivežta 33 aukso medaliai, 34 sidabro medaliai, 41 bronzos medalis ir 26 pagyrimo raštai. Tarptautinėse olimpiadose laimėtas 1 aukso, 5 sidabro ir 6 bronzos medaliai.

„Akademija subūrė unikalią bendruomenę – mokytojus, visuomenės veikėjus, verslo įmones – ir suvienijo juos bendram tikslui. Didžiuojamės galėdami prisidėti prie Lietuvos gabiausių vaikų ugdymo. NMA auklėtinių pasiekimai džiugina ne tik jų šeimos narius ir mokytojus, bet ir mus, Akademijos rėmėjus,“ – sakė Milda Kuliešiūtė – Jasinskienė, generalinio rėmėjo „Swedbank“ socialinės atsakomybės projektų vadovė.

„Swedbank“ jau trečius metus yra generalinis akademijos rėmėjas. Akademiją, kurioje nuolat mokosi 250 mokslui gabių moksleivių iš visos Lietuvos, taip pat remia Švietimo ir mokslo ministerija, M.R. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“, „TEO LT“, „Thermo Fisher Scientific“ (buvęs „Fermentas“) ir kitos Lietuvos įmonės.

Daugiau informacijos:
Lina Danienė, NMA direktorė,
tel. 8683 04646
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min