Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 11d. 09:23

Prasideda išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose Šilutės-Šilalės ir Vilniaus-Šalčininkų apygardose

Balsavimas EP rinkimuose
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rinkimai

Trečiadienį vidurdienį prasideda išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose Šilutės-Šilalės ir Vilniaus-Šalčininkų rinkimų apygardose.

Iš anksto balsuoti trečiadienį ir ketvirtadienį bus galima ne tik vietos savivaldybėse, bet ir apskričių paštuose visoje Lietuvoje.

Balsavimas Šilutės, Šilalės, Šalčininkų ir Vilniaus rajono savivaldybių patalpose vyksta trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 12 iki 20 val., o visų apskričių centriniuose paštuose – iki darbo laiko pabaigos.

Trečiadienį prasidės ir balsavimas specialiuose paštuose. Balsuoti paštu gali tie rinkėjai, kurie yra sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, arba atlieka privalomąją karo tarnybą ir todėl negali atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę. Taip pat balsuoti specialiai sudarytuose paštuose gali atliekantys arešto ar laisvės atėmimo bausmę.

Balsavimas specialiuose paštuose baigiasi penktadienį, balsavimas namuose vyks penktadienį ir šeštadienį. Balsuoti namuose gali tik šie rinkėjai: neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, sukakę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę.  Rinkėjų sąrašuose Šilutės–Šilalės apygardoje įrašyti 34 tūkst. 937 rinkėjai, Vilniaus–Šalčininkų – 43 tūkst. 160.

Pakartotiniai Seimo narių rinkimai dviejose vienmandatėse rinkimų apygardose vyks lapkričio 15 dieną.  Dėl dviejų parlamentarų mandatų kovoja 17 kandidatų, kuriuos kelia 10 partijų.  Šilalės–Šilutės apygardoje keliami 9 kandidatai, Vilniaus–Šalčininkų – 8.

Šilutės–Šilalės apygardoje kandidatuoja: konservatorius Šilalės vicemeras Jonas Gudauskas, partijos „Lietuvos kelias“ kandidatas Darius Kasperaitis, Pilietinės demokratijos partijos vadovas Algimantas Matulevičius, liberalas Jonas Purlys, socialliberalų kandidatė Daiva Vaitkevičiūtė–Rekašienė, socialdemokratas Valstybės tarnybos departamento direktorius Osvaldas Šarmavičius, liberalcentristas Raimundas Vaitiekus, partijos „Tvarka ir teisingumas“ skyriaus vadovas Remigijus Žemaitaitis, „darbiečių“ atstovė Laima Žemeckienė.

Vilniaus–Šalčininkų apygardoje kandidatuoja: Tautinės partijos „Lietuvos kelias“ vadovė Lilijana Astra, Darbo partijos kandidatė Alina Gorevaja, Liberalų sąjūdžio Vilniaus rajono skyriaus pirmininkas Renatas Saladžius, socialdemokratų kandidatas Europos Parlamento nario Justo Vinco Paleckio padėjėjas Darius Skusevičius, socialliberalų kandidatė Česlava Stanul, „Tvarka ir teisingumas“ Vilniaus rajono skyriaus vadovė Janina Šimkuvienė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Šalčininkų rajono meras Leonardas Talmontas, konservatorių kandidatas Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos direktorius Vidmantas Žilius.

Šiems rinkimams VRK planuoja išleisti apie 800–900 tūkst. litų.  Pakartotiniai rinkimai lapkričio 15 dieną rengiami, nes minėtose apygardose išrinkti Seimo nariai Valdemaras Tomaševskis ir Zigmantas Balčytis laimėjo rinkimus į Europos Parlamentą. 
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min