Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 29d. 14:35

Prasideda Kalėdinė Senamiesčio pasaka

Parkelis Valančiaus gatvėje Kaune
Kalėdinės pasakos Kauno senamiestyje organizatorių nuotrauka / Parkelis Valančiaus gatvėje Kaune

Šį savaitgalį Kauno senamiestyje triukšmingai paskelbta Kalėdinio laikotarpio pradžia. Ankstesniai metais įspūdingiau buvo puošiama tik Rotušės aikštė, o šiemet šventinė nuotaika juntama nuo Vilniaus gatvės pradžios iki pat Rotušės aikštės bei skersgatvinėse Valančiaus ir Daukšos gatvelėse.

Vilniaus gatvėje susibūrusių verslininkų iniciatyva šiemet švenčių metu senamiestis gyvens kalėdinės pasakos ritmu. Senamiestyje bus galima sutikti pasakų personažus ir Kalėdų senelį, vitrinos puikuosis pasipuošusios vis kitokios pasakos motyvais, o jau šį šeštadieniais Vilniaus gatve pradės kursuoti obuolmušio arklio traukiamas kalėdinis fajetonas, kuriuo galima bus važiuote nuvykti iki Rotušės aikštės pasigrožėti kalėdine eglute.


“Lino ir medžio parduotuvėje pasirinkome pasaką apie rudnosį, taigi lietuvių tautodailininkės siūti meškučiai tupės vitrinose ir ropšis ant eglutės, šalia parduotuvės švies kalėdinė meškučio figūra, o personalas puošis meškučių kostiumais”,– atrakciją miestiečiams žada bendrovės “Gintarinis suvenyras” vadovė Regina Randienė.


Šiemet senamiestyje planuojama itin aktyvi kalėdinė prekyba, o savo klientams senamiestiečiai siūlys apsipirkti su kalėdine senamiesčio nuolaidų kortele, kurią šeštadieniais Vilniaus gatvėje dovanos Kalėdų senelis. Kortelę taip pat bus galima gauti Kalėdų senelio dirbtuvėse, bei nuolaidas siūlančiose parduotuvėse ir kavinėse. “Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais mūsų studijoje gruodį duris atveria Kalėdų senelio dirbtuvės, kur ruošiamos ir puošiamos kalėdinės dovanėlės, vyksta loterijos ir atrakcijos. Šiemet lankytojus pasitiks ir senelio komanda – tai Kalėdų bobutė ir nykštukai”,– sako “VG studijos” dizainerė Gaisva Laurišonienė.


Naujienomis per šventes stebins ir kavinių pasiūlymai. “Pirmą kartą miestiečiams siūlysime linksmintis lauke žiemos metu,– sako originaliomis idėjomis garsėjančio restorano “Crazy House” vadovas Darius Rumšas. – Ir tai nėra visiškai “crazy” idėja, nes vakarų Europoje lauko terasos žiemą, ypač per šventes, yra labai populiarios. Esu tikras, kad ši pasilinksminimo forma patiks ir kauniečiams”.


Terasoje bus kviečiama šildytis karštu vynu, kelių rūšių karštu alumi, nealkoholiniais karštaisiais gėrimais. Terasoje nuolat skambės linksma kalėdinė muzika bei veiks gyva paroda “Mano vaikystės kalėdinė eglutė”. Parodą atsineštu eksponatu – laminuota vaikystės nuotrauka – galės papildyti kiekvienas to panorėjęs. Parodos organizatoriai su nekantrumu laukia pirmųjų nuotraukų, kuo jos juokingesnės, tuo smagiau – tiks iš vaikų darželių, mokyklų, kuomet sėdėjome “seneliams” ant kelių ir sakėme eilėraštukus.


Pabėgusiems pasišildyti į restorano vidų, irgi bus linksma, nes “Crazy House”, kaip visuomet – viskas atvirkščiai. Net kalėdinės eglutės... Dar viena senamiesčio užeigų naujienų – karštas alus, kuriam pagal populiarumą prognozuojamas kalėdinio senamiesčio gėrimo titulas. Paklaustas, ar žada apsilankiusiems staigmenų, D.Rumšas tik paslaptingai merkia akį – “Crazy House” visuomet paruošę linksmų pokštų, ypač – per šventes.


Dar vienas pasiūlymas visiems senamiesčio lankytojams – kalėdinė loterija – žaidimas, kuriam prizus dovanos senamiestyje įsikūrusios parduotuvės, kavinės, kitos įstaigos. Loterijos nugalėtojai bus paskelbti baigiamojoje kalėdinio laikotarpio šventėje sausio mėnesį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min