Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 11d. 15:52

Prasideda pasiruošimas bendroms Baltijos šalių ir JAV karinėms pratyboms „Sabre Strike 2010“

Kariai pratybose
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Pratybos Latvijoje
Sausio 11–15 d. Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje vyksta pagrindinė tarptautinių pratybų „Sabre Strike 2010” planavimo konferencija. Renginyje, kuriame dalyvauja Lietuvos, Latvijos ir Estijos bei JAV atstovai, ruošiama šių metų spalį Latvijoje vyksiančių pratybų dokumentacija ir pradiniai planai.

Kaip informuoja Krašto apsaugos ministerija, planavimo konferencijai vadovauja JAV karinių pajėgų Europoje vadavietė (angl. EUCOM), o Lietuva suteikia priimančiosios šalies paramą. Renginyje dalyvauja apie 80 atstovų iš keturių valstybių.

Pratybose „Sabre Strike 2010“ bus siekiama suderinti sąveikos procedūras tarp trijų Baltijos valstybių ir JAV rengiantis tolimesniam dalyvavimui ISAF (angl. International Security Assistance Force) operacijoje Afganistane ir kitose tarptautinėse operacijose. Tai bus pirmosios tokio pobūdžio pratybos, kur kartu treniruosis trijų Baltijos valstybių ir JAV kariai.

„Tokios pratybos kaip „Sabre Strike 2010“ yra labai svarbios stiprinant trijų Baltijos valstybių ir JAV kariuomenių, dalyvaujančių ISAF, sąveikumą. Pratybos suteiks galimybę šių šalių kariniams vienetams efektyviau ir sėkmingiau veikti ISAF operacijos rajone Afganistane“, – pabrėžė Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas.

Planuojama, kad šių metų spalio mėnesį Latvijos teritorijoje vyksiančiose pratybose „Sabre Strike 2010“ iš viso dalyvaus apie du tūkstančiai karių. Trijų Baltijos valstybių ir JAV mokymai truks dvi savaites – pirmąją vyks štabų ir padalinių mokymai, o antrąją – kompleksinės lauko pratybos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Maistas

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min