Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 28d. 18:02

Prasideda prevencinis pedagogų testavimas

Mobilusis koronaviruso patikros punktas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Mobilusis koronaviruso patikros punktas

Šią savaitę prasidėjo pedagogų testavimas serologiniais antikūnų testais, siekiant išsiaiškinti, kokia dalis jų jau persirgo koronaviruso infekcija. Testavimas pradėtas nuo turinčių tiesioginį, nuolatinį ar laikiną kontaktą su mokiniais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tiriami ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas įgyvendinantys pedagogai, taip pat dirbantys specialiosiose mokyklose, bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ar profesinio mokymo įstaigose pagal specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams skirtas profesinio mokymo ir socialinių įgūdžių programas.

Siekiant užtikrinti saugumą darželiuose ir mokyklose, užkirsti kelią galimiems COVID-19 židinių atsiradimams, svarbu nustatyti koronavirusu persirgusius ar besimptome šio viruso forma sergančius pedagogus. Tuo tikslu pasitelkiami serologiniai antikūnų ir PGR testai.

Testavimo greitaisiais serologiniais antikūnų testais tikslas yra išsiaiškinti, ar asmuo yra persirgęs COVID-19, t. y. ar kraujyje randama koronaviruso antikūnų, atsirandančių persirgus šia liga. O PGR tyrimų tikslas – nustatyti šiuo metu COVID-19 sergantįjį asmenį.

SAM nuotr./Testavimo būdai
SAM nuotr./Testavimo būdai

Ministerija atkreipia dėmesį, kad testuotis kviečiami tik turintieji tiesioginį kontaktą, o pradinių klasių mokytojai reguliariai testuotis bus kviečiami prieš sugrįžtant į mokyklas.

Greitieji serologiniai testai gali būti atliekami savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigose arba mobiliuose punktuose, PGR tyrimai – tik mobiliuose punktuose.

Kiekvienas, norintis atlikti serologinį antikūnų testą arba PGR tyrimą mobiliuose punktuose gali registruotis čia, savarankiškai užpildydamas elektroninę formą tyrimui dėl COVID-19. Registruojantis reikia žinoti švietimo įstaigos ar kito švietimo teikėjo, kuriame asmuo dirba, įmonės kodą bei turėti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis.

Testo rezultatai turi būti pateikti e.sveikatoje, jie yra naudojami, sprendžiant dėl asmens dalyvavimo vakcinacijos programoje, sprendžiant dėl asmens dalyvavimo prevencinio testavimo programoje, taip pat leidžiant nesiizoliuoti po didelės rizikos sąlyčio turėjimo.

Ministerija primena, kad testuotis serologiniais antikūnų testais ar darytis PGR tyrimo nereikia tiems, kurie sirgo COVID-19 liga per pastarąsias 90 dienų ar turi teigiamą serologinio antikūnų tyrimo atsakymą, gautą per pastarąsias 60 dienų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min