Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prasidėjo aktyvioji pratybų „Baltijos Erelis 2009“ fazė (nuotraukos)

Pratybos Latvijoje
KAM nuotr. / Pratybos Latvijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Adažių kariniame poligone Latvijoje prasidėjo aktyvioji trišalio Baltijos Bataliono vertinamųjų pratybų „Baltijos erelis 2009” (angl. „Baltic Eagle 2009“) fazė.

Šio etapo metu pagal pratybų scenarijų kariai išsiunčiami į tariamą karinio konflikto regioną, kur vykdys plataus masto operacijas: žygį į susitelkimo rajoną, puolimo ir gynybos užduotis. Šias operacijas visas batalionas vykdys vienu metu.

Vykdydami gautą užduotį kariai į tariamą susitelkimo rajoną su Baltijos batalionui priklausančia Lietuvos, Latvijos ir Estijos karine technika iš iki tol naudotos stovyklos pajudėjo birželio 10 d. naktį. Karinių transporto priemonių kolona nusidriekė bemaž dešimt kilometrų. Keturias dienas truksiančios aktyviosios fazės metu batalionas taip pat planuos ir vykdys puolimo bei gynybos užduotis.

Aktyviosios pratybų fazės metu yra vykdomas kovinio pasirengimo budėjimui NATO greitojo reagavimo pajėgose vertinimas, kuris atliekamas pagal NATO procedūras. Trišalio bataliono pasirengimą budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose vertina Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovai, prie vertintojų grupės, vadovaujamos Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vadovybės atstovų prisideda Danijos kariuomenės patarėjų ir mokymo grupės (angl. Danish Advisory and Training Staff - DATS), keletą metų aktyviai dalyvaujančios Baltijos šalių sausumos pajėgų brigadų koviniame rengime, atstovai. Taip pat pratybose dalyvauja NATO vadaviečių atstovai, kurie prižiūri, kaip atliekamas trišalio bataliono vertinimas.

Birželio 2 d. prasidėjusios Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ organizuojamos ir vykdomos, pratybos vyksta trimis etapais: pajėgų integravimo, aktyviosios fazės ir kovinio šaudymo.

Pirmąją pratybų savaitę Baltijos bataliono padaliniai treniravo atskirus kolektyvinius įgūdžius vykdydami užduotis jiems galbūt teksiančias ateityje. Aktyviosios fazės metu operacijas vykdys visas batalionas integruodamas visus turimus pajėgumus. Trečiojo pratybų etapo metu bus vykdomas kovinis šaudymas.

Tarptautinės pratybos „Baltijos erelis 2009“ tęsis iki birželio 17 d.

Pratybos „Baltijos Erelis 2009“ yra didžiausios šiais metais Baltijos šalyse vykstančios tarptautinės pratybos. Šiose pratybose dalyvauja daugiau nei 1100 karių, iš kurių apie 40 proc. sudaro Lietuvos kontingentas. Tai yra baigiamasis ir pagrindinis renginys siekiant įvertinti Bataliono pasirengimą budėjimui NATO greitojo reagavimo pajėgose.

Baltijos batalionas buvo suformuotas 2007 m. bendru Baltijos valstybių susitarimu. Estijos, Latvijos ir Lietuvos kariuomenės skyrė po pėstininkų kuopą, personalą Bataliono kovinės paramos elementams, taip pat kitus pajėgumus ir padalinius. Kiekviena šalis atsako už savo nacionalinio kontingento aprūpinimą logistine parama. Iš viso Baltijos šalys Baltijos batalionui skyrė apie 800 karių. Lietuva į batalioną dedikavo daugiau nei 500 karių. Šiame batalione vadovaujančias pozicijas užima Lietuvos kariai. Baltijos šalių kariai vykdys bendras operacijas pagal vienodas procedūras, tačiau kai kuri šalių naudojama karinė įranga, ginkluotė, technika skirsis.

NATO greitojo reagavimo pajėgos – aukštos parengties ir technologiškai pažangios Aljanso pajėgos, kurias sudaro sausumos, oro, jūrų ir specialiųjų pajėgų komponentai, galintys bet kada ir bet kur greitai išsiskleisti operacijoms vykdyti. Šios pajėgos geba pačios išsilaikyti ir vykdyti misijas, apimančias įvairaus spektro operacijas visame pasaulyje.

Baltijos batalionas pusės metų trukmės budėjimą keturioliktojoje NATO greitojo reagavimo pajėgų sausumos pajėgų komponento pamainoje pradės 2010 metų pradžioje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Batalionas Latvija
Parašykite atsiliepimą apie 15min