Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prastūmė rezoliuciją

Algirdas Paleckis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Algirdas Paleckis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Fronto“ frakcijos lyderis Algirdas Paleckis pateikė miesto tarybai svarstyti rezoliuciją, kurioje sostinės valdžia ragina Seimą sudaryti parlamentinę komisiją sausio 16-osios įvykiams ištirti.

Perskaičius rezoliucijos tekstą iš opozicijos iškart pasipylė kaltinimai A.Paleckio pusėn, esą jis pats buvęs bene kalčiausias riaušių organizatorius. „Stengiamasi pateisinti partiją, kurios užpakalis svyla“, „Kaip mes, kaip taryba, galime būti atsakingi? Aš nedalyvausiu ir su šituo nenoriu turėti nieko bendro“ – replikomis ūžė miesto tarybos salė.

„Ne mes buvom riaušių kaltininkai“, – karštai gynėsi A.Paleckis.

Po valandą trukusių diskusijų ir teksto derinimo taryba pagaliau rezoliuciją priėmė.

Dalis opozicijos, prieš balsuojant už rezoliuciją, paliko tarybos posėdžių salę, tačiau kvorumo suardyti tarybos nariams nepavyko. Iš 28 salėje likusių tarybos narių 20 balsavo „už" – rezoliucija patvirtinta.

Opozicija iš karto atsiribojo nuo priimto dokumento. „Svarstau, kad reikėtų parengti naują rezoliuciją į Jungtinių Tautų organizaciją“, – ironizavo opozicijos atstovas Vidas Urbonavičius.

Rezoliucijos tekstas:

Vilniaus miesto savivaldybės taryba yra susirūpinusi dėl blogėjančios ekonominės ir socialinės padėties šalyje ir ją lydinčio socialinio nestabilumo.

2009 m. sausio 16 d. įvykusio mitingo prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų metu specialiosios pajėgos panaudojo smurtą ir ginkluotą jėgą prieš susirinkusius žmones. Dešimtys mitingo dalyvių buvo sužaloti guminėmis lazdomis, dujomis bei policijos naudojamomis guminėmis kulkomis. Daug žmonių buvo suimta.

Vilniaus miesto savivaldybė, išduodama leidimą viešam renginiui, prisiima dalį atsakomybės kartu su organizatoriais už jo dalyvių saugumą, todėl, siekdami užkirsti kelią smurtui, reikalaujame sudaryti parlamentinę tyrimo komisiją 2009 m. sausio 16 d. įvykiams ištirti, į kurią būtų įrašyti ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai bei savivladybės specialistai, taip pat visuomeninių organizacijų nariai.

Vilniaus miesto taryba mano, kad ginkluotos jėgos ir specialiųjų priemonių panaudojimas Vilniaus mieste, iššaukęs psichologinius ir fizinius susirinkusiųjų sužalojimus, yra neadekvatus ir neproporcingas mitinguojančiųjų sukeltiems viešosios tvarkos pažeidimams. Dėl atskirtų asmenų provokacinių ir chuliganiškų veiksmų negali būti taikoma kolektyvinė atsakomybė ir bausmė visiems mitingo dalyviams.

Vilniaus miesto taryba mano, kad atsakomybė už susidariusią padėtį tenka valdžioje esančioms politinėms jėgoms.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min