TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prašymų padėti pasiruošti mokyklai šiemet nedaugėjo

V.Jurgilevičienė džiaugėsi, kad ir šiemet rėmėjai nepamiršo daugiavaikių šeimų ir pirmokėliai vėl gavo naujas kuprines.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / V.Jurgilevičienė džiaugėsi, kad ir šiemet rėmėjai nepamiršo daugiavaikių šeimų ir pirmokėliai vėl gavo naujas kuprines.
Šaltinis: 15min
0
A A

Artėjanti mokslo metų pradžia stipriai paplonina tėvų pinigines. Anot mokyklinio amžiaus atžalas auginančių miestiečių, aprūpinti vaikus būtiniausiomis mokyklinėmis priemonėmis prireikia ne vieno šimto litų. Tačiau ne visos šeimos tokias sumas gali skirti iš savo biudžeto.

„Iš mokytojų gavau sąrašą – antrokui vien pratyboms prireiks 125 Lt, dar 130 Lt reikia ketvirtokei dukrai“, – pasakojo tris vaikus auginanti Jolita. Į gimnaziją perėjusiam sūnui moteris kiek anksčiau nupirko švarką.

„Pirkau kiek didesnį, kad ne taip greitai išaugtų. Svarsčiau, gal reikėtų švarką siūti, bet paskaičiavau, kad tada jis būtų dar brangesnis“, – pasakojo daugiavaikė mama. Ji paskaičiavo, kad pasiruošti rugsėjo 1-ajai gali prireikti mažų mažiausiai 600 Lt. Sunkiai besiverčianti šeima artėjantiems mokslo metams ruošis gavusi socialinę paramą mokinio reikmėms.

Paramos gavėjų tiek pat

Anot Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinių išmokų poskyrio vedėjos Ginos Vilimaitienės, paraiškos gauti paramą mokinio reikmėms priimamos iki spalio 20 d. „Kol kas susidomėjimas jaučiamas toks pats, kaip ir pernai. Tik liepos pradžioje srautas buvo didesnis, todėl galvojome, kad gavėjų bus dukart daugiau nei pernai. Tačiau dabar situacija stabilizavosi, nors tikslius duomenis galėsime pateikti, kai registracija baigsis“, – sakė specialistė.

Šiuo metu yra gauta apie 1000 prašymų skirti 156 Lt siekiančią paramą moksleiviams. Dalis tėvų jau gavo pinigus.

Paramos dydis paskaičiuojamas nuo bazinės socialinės išmokos dydžio. Pernai paramą gavo 2722 klaipėdiečiai.

Socialiniai darbuotojai, akylai stebintys į rizikos sąrašus papuolusias šeimas, reikmenis mokiniams superka drauge su tėvais: baiminamasi, kad įteikus jiems pinigus, šie gali būti panaudoti visai ne tiems tikslams, kuriems yra skiriami.

Pirmokams – kuprinės

Klaipėdos miesto daugiavaikių šeimų bendrijos pirmininkė Virginija Jurgilevičienė pasakojo, kad šiemet į pirmą klasę išsiruoš 16 pirmokėlių iš jų bendrijai priklausančių šeimų.

Šiuo metu ši organizacija vienija apie 60 šeimų, auginančių 3 ir daugiau vaikų. Pasiruošti pirmajai klasei, anot V.Jurgilevičienės, stresas ne tik pirmokams, bet ir visai šeimai. „Ir šiemet rėmėjai būsimiems pirmokams dovanos kuprines su visais reikmenimis. Mes rengiame pirmokėliams šventę, per kurią ir įteiksime kuprines“, – pasakojo ji. 

Septynioliktus metus šiai bendrijai vadovaujanti V.Jurgilevičienė pastebi, kad mieste daugiavaikių šeimų vis mažėja. Anksčiau jų bendrija vienydavo kartais net šimtą gausių šeimų, o pirmokėlių į mokyklą būdavo išleidžiama dukart daugiau nei šiemet.

Problemos laukia vėliau

Klaipėdos Šeimos ir vaiko gerovės centro direktorės Ritos Bratėnaitės-Vitkienės teigimu, socialiniams darbuotojams tikrasis darbų įkarštis prasideda mokslo metams įsibėgėjus.
„Didysis darbymetis prasideda mokslo metams įsibėgėjus. Tada tenka ir lankomumu rūpintis. Kur dingsta vaikų motyvacija mokytis – sunku pasakyti“, – teigė ji.

Šiuo metu šis centras rūpinasi maždaug 300 Klaipėdos socialinės rizikos šeimomis, jose auga daugiau nei 500 vaikų. Šiemet Vaiko teisių apsaugos tarnyba nebeskelbė akcijos, raginančios pranešti apie mokyklas visai nelankančius vaikus. Anot Šeimos ir vaiko gerovės centro vadovės, tokių vaikų pernai nebuvo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min