TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pratęsiama karių pagalba šalinant audros padarinius Kaune

Kariai su specialia technika
Inžinerijos bataliono nuotr. / Kariai su specialia technika
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 23 d. oficialiu prašymu jau trečią kartą į Krašto apsaugos ministrę Rasą Juknevičienę kreipėsi Kauno miesto savivaldybės meras Andrius Kupčinskas su prašymu pratęsti Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karių teikiamą pagalbą Kauno miesto savivaldybei šalinant vėtros padarinius, teigiama pranešime spaudai.

Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybei priėmus teigiamą sprendimą, karių pagalba pratęsta iki rugpjūčio 27 d. Inžinerijos batalionas skirs tuos pačius pajėgumus, kaip ir praėjusiomis savaitėmis.

Kaune įsikūrusio J. Vitkaus inžinerijos bataliono kariai tvarkymo darbus Kauno Panemunės rajone vykdo nuo rugpjūčio 10 d. Pirmąją savaitę talkoje Panemunės rajone dalyvavo 26 Inžinerijos bataliono kariai su specialiąja technika: sunkvežimiais, traktoriumi ir krautuvu. Praėjusią savaitę darbus tęsė apie dvidešimt karių su technika.

Minėtas sprendimas suderintas su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) prie Vidaus reikalų ministerijos, kuris koordinuoja bendrus civilių institucijų ir kariuomenės veiksmus ekstremalių situacijų atvejais.

Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymas nustato, kad ekstremalių situacijų atvejais kariniai vienetai gali būti pasitelkiami teikiant pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms gelbėjimo užduotims atlikti gavę Vyriausybės Ekstremalių situacijų komisijos pirmininko arba savivaldybės, kurios teritorijoje yra ekstremalios situacijos židinys, administracijos direktoriaus rašytinį prašymą.

Praėjusiais metais Lietuvos kariuomenė ir PAGD bendrai patvirtino sąveikos ekstremalių situacijų taikos meto atvejais planą, kuriuo siekiama užtikrinti operatyvų bendrų veiksmų koordinavimą ir efektyvų turimų pajėgų ir priemonių panaudojimą ekstremalių situacijų atvejais. Šis planas numato, kad kariuomenė, teikdama pagalbą PAGD, gali būti pasitelkiama atlikti žvalgybą potvynių, miškų ar durpynų gaisrų atvejais, padėti likviduoti įvairius incidentus, evakuoti ar transportuoti žmones, kt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min