TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pratyboms į Lietuvą atvyksta apie 150 Čekijos rotacinių pajėgų karių

Lietuvos ir Čekijos kariai
A.Gedrimo nuotr. / Lietuvos ir Čekijos kariai
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį į Lietuvą geležinkeliu per Šeštokus atvyksta Čekijos kariuomenės rotacinių pajėgų kariai. Apie 150 Čekijos karių su savo ginkluote ir apie 30 karinės technikos vienetų iki kovo vidurio su Lietuvos kariais dalyvaus bendrose pratybose. Tai pirmas kartas, kai Čekijos rotacinių pajėgų kariai keliems mėnesiams treniruotis atvyksta į Lietuvą.

Atvykstančių Čekijos rotacinių pajėgų pagrindą sudaro kariai iš 74–ojo motorizuotojo bataliono 1–osios pėstininkų kuopos, kurių nuolatinė dislokacijos vieta yra Bucovice mieste.

Pratybų laikotarpiu Lietuvoje čekų kariai bus dislokuoti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje, o treniruosis kartu su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų
bataliono (Tauragės r.) kariais.

Čekijos ir Lietuvos kariai dalyvaus bendrose įvairaus lygmens lauko taktinėse pratybose Kairių (Klaipėdos rajone) ir generolo S.Žukausko poligone Pabradėje, taip pat vykdys kovinio šaudymo treniruotes.

Į Lietuvą čekai atsigabena ir karinę techniką – šarvuotus visureigius IVECO M65E ir transportinius sunkvežimius. Čekijos karinės technikos kolona antradienį judės regioniniais keliais maršrutu Šeštokai-Klaipėda, koloną lydės ir eismo saugumą užtikrins Lietuvos kariuomenės Karo policija.

Čekijos kariai planuoja dalyvauti sausio 14 d. Vilniuje vyksiančiame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“, kuris skirtas pagerbti žuvusiųjų už Lietuvos laisvę 1991 m. atminimą.

Vaidoto bataliono kariai įveikia kliūčių ruožą
Vaidoto bataliono kariai įveikia kliūčių ruožą

Lietuva atvykusiems sąjungininkų kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę paramą.

Nuo 2014 metų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione Lietuvoje yra dislokuojami rotuojamos JAV sausumos pajėgų kuopos kariai, taip pat po kelis mėnesius mūsų šalyje treniravosi Belgijos, Danijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Portugalijos, Vengrijos ir Vokietijos karių kuopos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min