Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pratybose Baltijos jūroje - ir Lietuvos pajėgos

Paieškos laivas.
"15 min" nuotr. / Paieškos, gelbėjimo ir taršos likvidavimo laivas „Šakiai“ tarptautinėse pratybose dalyvauja nebe pirmą kartą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 29–31 dienomis Baltijos jūroje prie Danijos Bornholmo salos vyks tarptautinės teršimo incidentų likvidavimo pratybos BALEX DELTA 2011. Jose dalyvaus ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų paieškos, gelbėjimo ir taršos likvidavimo laivas „Šakiai“ bei Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro atstovas.

Pratybas šiais metais organizuoja Danijos karališkasis karinis jūrų laivynas. Jose dalyvaus 14 laivų iš aštuonių šalių ir vienas Danijos orlaivis. Taip pat dalyvaus daugiau kaip 20 pratybų stebėtojų ir pratybų vertintojų grupė, sudaryta iš Danijos, Suomijos ir Lietuvos atstovų.

Pratybos BALEX DELTA 2011 organizuojamos norint patikrinti Baltijos šalių pasiruošimą bendrai reaguoti į didelio masto naftos išsiliejimo Baltijos jūroje incidentą. Pratybų tikslas yra patikrinti HELCOM šalių reagavimo į taršos incidentus sistemą, numatytą ryšio sistemų struktūros veikimą, taršos likvidavimo laivų tarpusavio sąveiką, likviduojant taršą jūroje, bei jų galimybes ir pajėgumus.

BALEX DELTA pratybos rengiamos nuo 1989 metų reguliariai pagal numatytą planą vis kitoje Baltijos jūros šalyje.

2010 metais Jos vyko Lietuvoje ir buvo organizuotos Karinių jūrų pajėgų (KJP) Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro. Tąkart pratybose dalyvavo septyni taršos likvidavimo laivai iš septynių šalių. Lietuvai pratybose atstovavo KJP laivas „Šakiai“, Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis „Mi-8“ bei AB „ORLEN Lietuva“ Būtingės terminalo pajėgos.
   
2009 m. Baltijos jūroje užfiksuotos 105 laivų avarijos, iš jų apie 38 įvyko laivams užplaukus ant seklumos, 34 avarija – laivams susidūrus jūroje. Apie 7 proc. visų per 2000–2009 metų laikotarpį užfiksuotų jūroje avarijų sukėlė teršalų išsiliejimą į jūrą.
 
Du iš penkių didžiausių incidentų Baltijos jūroje nuo 2001 metų buvo 2001 metais „Baltic Carrier” laivo 2,7 tūkst. tonų naftos išsiliejimas bei 2003 metais laivo „Fu Shan Hai“ 1,2 tūkst. tonų išsiliejimas. 


 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min