Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 21d. 17:23

Pratybose Latvijoje Lietuvos kariai treniruojasi planuoti ir įgyvendinti gynybines operacijas

Tarptautinėse pratybose Latvijoje „Silver Arrow 2016“ Lietuvos kariai treniruojasi planuoti ir įgyvendinti gynybines operacijas
Lietuvos kariuomenės Sausumo pajėgų ir Latvijos kariuomenės nuotr. / Tarptautinėse pratybose Latvijoje „Silver Arrow 2016“ Lietuvos kariai treniruojasi planuoti ir įgyvendinti gynybines operacijas

Spalio 17-31 d., Latvijoje, Adaži kariniame poligone vykstančiose tarptautinėse pratybose „Silver Arrow 2016“ („Sidabrinė strėlė“) kartu su NATO sąjungininkais treniruojasi apie 400 Lietuvos karių. Tarp jų – 140 šauktinių.

Šiose, brigados lygmens pratybose, siekiama stiprinti bendradarbiavimą tarp Latvijos nacionalinių ginkluotųjų pajėgų ir NATO Aljanso partnerių. Taip pat treniruojami visų dalyvaujančių karių gebėjimai planuoti ir įgyvendinti gynybines ir puolamąsias operacijas, atsižvelgiant į kovinio aprūpinimo svarbą.

Pratybose dalyvauja daugiau kaip 3 tūkst. karių iš Latvijos, Estijos, Albanijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Nyderlandų, Rumunijos ir Vokietijos.

Tarptautinių pratybų „Silver Arrow 2016“ metu prie Latvijos I brigados vienetų prijungti ir šiuo metu NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl. NATO Response Force – NRF-16) budintys Baltijos bataliono vienetai.

Pratybose dalyvauja Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai, Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono I pėstininkų kuopa, sudaryta iš nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių. Pastariesiems tai kartu ir vertinamosios pratybos.

Nuo spalio 24 d. į pratybas įsijungs ir Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono prieštankinio būrio kariai.

Temos: 2 Pratybos Latvija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min