Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 30d. 11:04

Pratybų metu pasieniečiai gaudė iš tranzitinio traukinio pasišalinusius pažeidėjus

Pasieniečių pratybos
VSAT nuotr. / Pasieniečių pratybos

Ketvirtadienį pasieniečiai organizavo dideles pratybas, kurių metu persekioti ir sulaikyti iš tranzitinio traukinio Kaliningradas–Maskva pasišalinę pažeidėjai.

Pratybos vyko atkarpoje nuo Vilniaus miesto iki pasienyje su Baltarusija esančio Kenos geležinkelio kontrolės punkto. Pagal jų legendą tranzitinis keleivinis traukinys Kaliningradas–Maskva, pavakarę išvykęs iš Vilniaus link Kenos punkto, dėl techninių kliūčių sustojo tarpstotėje Kyviškės–Kena.

Dėl nenumatyto sustojimo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Kenos užkardos Kenos kontrolės punkte iš ant traukinio pritvirtinto portatyvinio stebėjimo prietaiso buvo gautas aliarmo signalas. Tokius prietaisus pasieniečiai tikrai uždeda tranzitiniams Rusijos traukiniams įvažiavus į Lietuvos teritoriją ir nuima jiems išvykstant. Taip kontroliuojamas sąstato judėjimas.

Traukiniui sustojus iš jo neteisėtai iššoko ir į Lietuvos teritorijos gilumą pasišalino 8 asmenys. Juos imitavo po 4 VSAT Vilniaus rinktinės ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnus.

Iš traukinio pasišalinusių pažeidėjų persekiojimui buvo pasitelktos gausios įvairių tarnybų pajėgos. Tai VSAT Vilniaus rinktinės Kenos užkardos mobiliosios pasienio sargybos, Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai, pasieniečių kinologai su tarnybiniais šunimis, Vilniaus AVPK pajėgos, beveik šimtas Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų ir jos kinologai su šunimis, Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovai. Buvo panaudota ir dešimtys įvairių specialiųjų transporto priemonių.

Pratybos vyko tikromis, bet labai sudėtingomis sąlygomis – buvo tamsu, daugelį vietovių dengė rūkas, lijo.

VSAT Vilniaus rinktinės Kenos užkardoje veikė taktinių pratybų Štabas, kuriame koordinuodami bendrus veiksmus dirbo visų minėtų institucijų atstovai. Jiems vadovavo Kenos užkardos vadas Tomas Alekna.

Po keturias valandas trukusių koordinuotų veiksmų ir aktyvios paieškos iš traukinio pasišalinę asmenys buvo sulaikyti.

Po pagrindinio pratybų etapo įvyko jų aptarimas. Jo metu analizuoti pastebėti trūkumai, išsakyti visų institucijų atstovų pasiūlymai. Pratybos įvertintos gerai: sėkmingai veikė turima techninė įranga, laiku atskubėjo visų tarnybų pajėgos, vyko geras veiksmų koordinavimas, sulaikyti pažeidėjai.

Pasak pratybų vadovo T.Aleknos, tokio pobūdžio mokymai skatina žinybų bendradarbiavimą, suteikia galimybes efektyviai keistis informacija, sėkmingai panaudoti visą turimą techninę įrangą ir, svarbiausia, taip tobulinami visų institucijų veiksmai reaguojant į tranzito pažeidimus.

Tokiomis pratybomis buvo derinami žinybų veiksmai užtikrinant per Lietuvą tranzitiniais Rusijos traukiniais vykstančių asmenų tinkamą kontrolę. Jose dalyvavę pareigūnai tobulino persekiojimo ir sulaikymo taktiką, mokėsi operatyviai vadovauti sargyboms organizuojant pažeidėjų paiešką, persekiojimą ir sulaikymą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min