Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pravieniškėse vyko išvažiuojamoji jaunimo konferencija

Grotos
Photos.com / Grotos
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Pravieniškių 2–uosiuose pataisos namuose–atvirojoje kolonijoje vyko išvažiuojamoji jaunimo konferencija „Mano gyvenimo stilius!... Koks jis?“.

Renginį inicijavo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Lietuvos Respublikos Seimo narys Kazimieras Uoka, kuris, būdamas vienas iš aktyviausių Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos veikėjų, propaguoja sveiką gyvenimo būdą tarp pozityviai mąstančių Lietuvos gyventojų.

Atsižvelgiant į tai, kad įkalinimo įstaigos yra priskiriamos vienai iš rizikos grupių, kurių tarpe yra asmenys, padarę nusikaltimus, priklausomi nuo alkoholio ir narkotikų, konferencija tikslingai nukreipta priklausomybių įveikos aspektui pagrįsti. Jos metu siekta apžvelgti šiandienos jaunimo aktualias priklausomybių problemas ir aptarti galimus jų sprendimo būdus. Analizuotos ne tik legalių ir uždraustų psichiką veikiančių medžiagų (alkoholio, tabako, narkotikų) sukeliamos problemos, nauji iššūkiai (azartiniai lošimai, prekyba jaunais žmonėmis, destrukciniai judėjimai ir kt.), bet ir tai, kas aktualu asmenims, kurie atlieka bausmę įkalinimo įstaigose ir ruošiasi išėjimui į laisvę.

Neįprastoje vietoje vykusi konferencija buvo įdomi ne tik savo aktualumu: svečiai – Lietuvos Respublikos Seimo narys Kazimieras Uoka, jo patarėja Irena Buinickaitė, psichologė–metodininkė Tatjana Ščiurina, Vilniaus teisės ir verslo kolegijos studentai bei dėstytojai – spręsdami svarbius klausimus tiesiogiai bendravo su Pravieniškių 2–ųjų pataisos namų–atvirosios kolonijos nuteistaisiais.

Renginio dalyviai lankėsi nuteistųjų gyvenamosiose ir bendrojo naudojimosi patalpose, susipažino su veikiančiais progresyviais alternatyviosios reabilitacijos centrais, klausėsi nuteistųjų meninės kūrybos kolektyvų (vokalinių instrumentinių ansamblių, liaudiškos muzikos ir romų tradicinių ansamblių, klasikinės gitaros dueto) koncerto.

2009 m. balandžio 23 d. Kalėjimų departamento duomenimis, Pravieniškių 2–uosiuose pataisos namuose–atvirojoje kolonijoje bausmes atlieka 1175 vyrai (nuteisti pirmą kartą laisvės atėmimu už tyčinius sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, kuriems teismas nustatė atlikti bausmę pataisos namuose, taip pat nuteistieji laisvės atėmimu iki gyvos galvos, teismo nutartimi perkelti iš kalėjimo į pataisos namus tęsti bausmės atlikimą, ir pilnamečiai nuteistieji, kuriems teismas nustatė bausmę atlikti atviroje kolonijoje).
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min