Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 lapkričio 8d. 10:13 , Atnaujinta: 2017 lapkričio 10d. 12:13

Pravieniškių pataisos namų vadovas nesupranta, kodėl yra nušalintas

Virginijus Ceslevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Virginijus Ceslevičius
Nuo pareigų nušalintas Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktorius Virginijus Ceslevičius sako nesuprantantis, kuo yra kaltinamas.

„Aš nesutinku su nušalinimu, iš tikrųjų man niekas nieko nepateikė, net nežinau, dėl ko esu nušalintas: nei argumentų, nei kažkokių įtarimų, nei kaltinimų, kuo esu kaltinamas. Neturiu jokių duomenų, tiktai įsakymą, kad esu nušalintas“, – BNS trečiadienį sakė V.Ceslevičius.

Jis sakė, kad sprendimą, ar skųsti nušalinimą, priims pasitaręs su advokatais. V.Ceslevičius nuo trečiadienio nušalintas mėnesiui.

Pirmadienį Teisingumo ministerijos atstovai paskelbė, kad auditas atskleidė, jog Pravieniškių pataisos įstaiga per sutartis su įvairiomis bendrovėmis galėjo padaryti daugiau nei 700 tūkst. eurų žalos valstybei. Dėl Pravieniškėse nustatytų pažeidimų Teisingumo ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Pasak ministerijos, pataisos įstaiga, pavyzdžiui, mokėjo už nepagrįstai didelių atliekų kiekių išvežimą, ilgą laiką tai darė už maitinimo paslaugas teikiančią bendrovę. Taip pat įstaiga sukritikuota už tai, kad nepagrįstai sumažino parduotuvės patalpų nuomos kainą, ilgą laiką neskaičiavo nuompinigių už įrengimus, kuriais naudojosi maistą nuteistiesiems gaminanti bendrovė, ir kitus pažeidimus.

V.Ceslevičius teigia esąs šmeižiamas, nors visą laiką stengėsi dirbti sąžiningai.

„Šiandien aš nežinau nei audito išvadų, nesu susipažinęs su jokia informacija, oficialiai nėra niekas pateikta. Tai, ką išgirdau viešojoje erdvėje, labai sunku vertinti. Aš manau, kad tai yra šmeižto kampanija (...). Viskas prasidėjo, kai įstaigoje buvo sulaikyti neblaivūs pareigūnai, kai buvo nutrauktas konkursas dėl parduotuvių nuomos ir dar keletas priežasčių. Kada man bus pateikti kažkokie kaltinimai, galėjusiu kažką pasakyti plačiau“, – dėstė jis.

LR Teisingumo ministerijos nuotr./Virginijus Ceslevičius
LR Teisingumo ministerijos nuotr./Virginijus Ceslevičius

Penktadienį V.Ceslevičius taip pat išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriame tiksliai neįvardydamas asmenų užsimena apie privataus verslo užsakovus, kurie esą „užsakė jį nuimti iš užimamų pareigų“.

„Šiandien atsakingai pareiškiu, kad turiu realaus ir rimto pagrindo teigti, jog ši akcija turi savo užsakovus. Tai senas istorines šaknis bei toli (ir aukštai) siekiančias sąsajas turintis privataus ir, galiu pasakyti labai aiškiai, nešvaraus, verslo interesais pagrįstas užsakymas „nuimti“ mane iš užimamų pareigų, – tikina jis. – Pašalinti neparankų asmenį – per daug žinantį ir visada trukdžiusį įgyvendinti juodąsias korumpuoto verslo schemas, didelėmis apyvartomis ir dideliais pelnais pasižyminčioje, kolonijos vidaus prekybos sistemoje.“

V.Ceslevičius atsakomybę už Teisingumo ministerijos nustatytus pažeidimus priskiria kalėjimų departamento vadovybei.

Mano balsas visada likdavo tyruose, o visos iniciatyvos atsimušdavo į abejingumo sieną.

„Man pačiam daugelį kartų bandant įtikinti kalėjimų departamento vadovybę apie tokių schemų egzistavimą bei bandant užkirsti kelią jų plėtrai kolonijoje, mano balsas visada likdavo tyruose, o visos iniciatyvos atsimušdavo į abejingumo sieną“, – dėsto nušalintas įstaigos vadovas.

Prokuratūros atstovė Elena Martinonienė antradienį BNS sakė, kad Teisingumo ministerijos informacija persiųsta Specialiųjų tyrimų tarnybai, kad ši nuspręstų, ar pradėti ikiteisminį tyrimą.

Pravieniškių pataisos namams-atvirajai kolonijai V.Ceslevičius vadovauja nuo 2011 metų gruodžio. Jis sako esąs nusiteikęs bendradarbiauti su teisėsauga. Tuo metu ministerijos atstovai teigė, kad vykdant auditą jis nebendradarbiavo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min