TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje liejosi kraujas: donorystės diena

Neatlygintinos kraujo donorystės akcija Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje
Pravieniškių PN-AK nuotr. / Neatlygintinos kraujo donorystės akcija Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Įkalinimo įstaigos darbuotojai gelbėjo likimus laisvėje. Artėjant Adventui ir gražiausioms metų šventėms Pravieniškių pataisos namai-atviroji kolonija, bendradarbiaudami su Nacionaliniu kraujo centru, lapkričio 27 d. surengė neatlygintinos kraujo donorystės dieną.

„Jūs galite išgelbėti gyvybę!“ – šiais žodžiais įkalinimo įstaigos darbuotojai buvo pakviesti pasidalinti gerumu ir padovanoti žmogui duoto, nuolatos atsinaujinančio gyvybės šaltinio – kraujo. Juk vienas svarbiausių dalykų, ko linkime vieni kitiems gražiausiomis progomis, yra sveikata. Niekada nežinome, kada mums ar mūsų artimiesiems kažkieno padovanotas kraujas gali tapti pagrindiniu išgyvenimo faktoriumi.

Nacionalinio kraujo centro darbuotojų teigimu, šalies gydymo įstaigose nuolat juntamas kai kurių svarbiausių kraujo grupių poreikis, kurį vos spėja patenkinti savo kraują dovanojantys donorai.

Kilniam poelgiui – dalyvaujant kraujo donorystės akcijoje suteikti sergantiems žmonėms galimybę pasveikti  – pasiryžo daugiau nei 20 įstaigos darbuotojų, iš kurių 14 donorais tapo pirmą kartą. Šiems darbuotojams Nacionalinio kraujo centro medikai įteikė tai patvirtinančius pažymėjimus, pažymima Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos atstovų penktadienį paviešintame pranešime.

Pravieniškių PN-AK nuotr./Neatlygintinos kraujo donorystės akcija Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje
Pravieniškių PN-AK nuotr./Neatlygintinos kraujo donorystės akcija Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje

Pasak įkalinimo įstaigos direktoriaus Virginijaus Ceslevičiaus, ši akcija labai simboliška, nes daugelis įstaigos darbuotojų yra pareigūnai, ne tik dirbantys kasdienį sunkų darbą, bet davę priesaiką padėti visuomenei ir puoselėti gerą pareigūno vardą.

Įstaigos vadovas tikisi, kad neatlygintinos kraujo donorystės akcijoje aktyviai dalyvaujantys statutinės įstaigos darbuotojai šį kilnų poelgį padės populiarinti ir visuomenėje. Direktoriaus V.Ceslevičiaus teigimu, šis tikslas ne mažiau svarbus, nei pati donorystė.

Donorais tapusių įstaigos darbuotojų įspūdžiai buvo skirtingi, bet tikrai ryškūs. Vieni su šypsena prisipažino šiek tiek prisibijantys medicininės šios procedūros dalies, kiti buvo nusiteikę labai ryžtingai, o visus drąsino tie, kurie donorais tampa jau nebe pirmą kartą.

Akcijoje dalyvavusiems ir kraują dovanojusiems donorams Nacionalinio kraujo centro atstovai įteikė atminimo dovanėles.

Pataisos namų darbuotojų paaukotas kraujas netrukus iškeliavo į Lietuvos ligonines, kur kažkam padės atgauti sveikatą ar net išgelbėti gyvybę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min