Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2011 vasario 22d. 13:04

Preilos statinių likimas – vilkinamas

Daug diskusijų kilo dėl Nidos botelio, kurį pastatė A. Sabonis, bet šis klausimas nėra vienareikšmis. Vienas teismas nusprendė vienaip, kitas – kitaip.
LŽ nuotr. / Byla dėl A.Sabonio botelio tęsiasi jau daugiau nei penkerius metus.

Garsioji byla dėl esą nelegalių bendrovės „Sabonio klubas ir partneriai“ statinių Kuršių nerijoje nusitęsė: antradienį Klaipėdos apygardos teismas atidėjo bylos svarstymą dar porai mėnesių. „Tikra detektyvinė istorija“, - teigė bylos šalims atstovaujantys advokatai.

Aukščiausiasis Teismas praėjusių metų balandį nusprendė palikti nepakeistą Apeliacinio teismo sprendimą nugriauti neteisėtai pastatytus ir dar statomus Preilos botelio bei kitus pastatus. Teigta, kad šiomis statybomis buvo pažeisti Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijos režimo principiniai tikslai ir nuostatos.

Dėl botelio Preiloje bylinėjamasi jau daugiau nei penkerius metus. Bendrovė „Sabonio klubas ir partneriai“ pateikė prašymą atnaujinti procesą šioje civilinėje byloje.

Bendrovės advokatas Gintaras Černiauskas teigė, kad yra keli pagrindai atnaujinti bylą – į nagrinėjimą nebuvo įtraukti gretimų sklypų savininkai.

Pagrindo vėl pradėti bylos nagrinėjimą turi ir tai, jog Konstitucinis teismas pripažino, kad dalis Civilinio kodekso bei Statybos įstatymo normų prieštarauja Konstitucijai. Todėl ir sprendimas pripažinti teritoriją – rekreacine – neturi pagrindo.

Antradienį teisme darsyk iškeltas klausimas dėl to, kiek tomų sudaro Kuršių nerijos nacionalinio parko generalinis planas. Pasak byloje trečiuosius asmenis atstovaujančio advokato Romualdo Vitkaus, minimi 19 tomų, tačiau Kauno technologijos universiteto specialistų, rengusių šį planą, teigimu, tiek tomų nėra. Esą teismui pateikti netikslūs duomenys.

„Teismas buvo suklaidintas generalinio plano apimtimi. Keista, kad ir tarnybos pateikia netikslius duomenis apie generalinį planą, ir kaip be šio plano galėjo būti daromi detalieji planai. Manome, kad ši byla vilkinama dirbtinai“, - teigė jis „15min“.

Prie šios bylos Klaipėdos apygardos teismas ketina sugrįžti balandžio 19 d. 

Temos: 2 Likimas Statybos
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min