2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2019 01 08 /12:37

Prezidentūra: per rinkimus tikėtinos Rusijos kibernetinės atakos

Rusija šiemet gali surengti kibernetines atakas, siekdama paveikti rinkimų rezultatus, teigia Prezidentūra. Šią poziciją prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudos tarnyba išplatino po Valstybės gynimo tarybos susitikimo.
Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Šiais trejų rinkimų Lietuvoje metais tikėtinos agresyvesnės trečiųjų šalių, pirmiausiai – Rusijos kibernetinės atakos, siekiant paveikti rinkimų eigą ir rezultatus“, – rašoma pranešime spaudai.

Kartu Prezidentūra pabrėžia, kad Lietuva „tokioms grėsmėms yra pakankamai atspari“, o „trečiųjų šalių galimybės daryti įtaką Lietuvai yra ribotos“.

„2019-ieji ypatingi, laukia treji rinkimai, todėl agresyvesnės trečiųjų šalių kibernetinės atakos, pirmiausia iš Rusijos, yra tikėtinos labiau negu bet kada“, – po VGT posėdžio žurnalistams sakė prezidentės patarėja saugumo klausimais Živilė Šatūnienė.

Kartu ji pabrėžė, kad „trečiųjų šalių galimybės daryti įtaką Lietuvoje vis dėl to yra ribotos, tą aiškiai konstatavo žvalgybos tarnybos, tiek šiame VGT posėdyje, tiek ankstesniais raštais informuodamos visus valstybės vadovus“.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Živilė Šatūnienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Živilė Šatūnienė

„Nėra pagrindo teigti, kad trečiosios šalys reikšmingai veikia šalies politinę sistemą. Mes stebime domėjimąsi, informacijos rinkimą, tačiau šiuo metu tarnyba, kuri atsako už nacionalinį saugumą, neturi jokio pagrindo teigti, kad reikšmingai kišamasi į politinę sistemą, kad daroma lemiama įtaka sprendimų priėmimui, kad trečiosios šalys reguliuoja vidaus procesus valstybėje“, – pažymėjo Ž.Šatūnienė.

Anot pranešimo, grėsmių lygis 2018 metais, palyginti su ankstesniais, nėra reikšmingai pakitęs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min