Kaip ir kituose susitikimuose su Teisingumo ministerijai pavaldžių ar reguliavimo sričiai priskirtų institucijų vadovais R.Šimašius kalbėjo apie valstybės politikos ministerijos valdymo srityje formavimo problemas. Pasak teisingumo ministro, „kiekviena institucija funkcijas turėtų vykdyti pagal savo paskirtį, todėl logiška, jog su prekių ženklų ir dizaino apsauga susijusią politiką ir tarptautiniu mastu formuotų tik Teisingumo ministerija, vykdydama politines diskusijas, o atsakingos institucijos, kaip šiuo atveju – Valstybinis patentų biuras, tiesiog ją nuosekliai įgyvendintų“.
Susitikimo metu ypatingas dėmesys buvo skirtas Valstybinio patentų biuro (toliau – VPB) veiklos efektyvumo didinimo bei teikiamų paslaugų visuomenei gerinimo klausimams. Kaip vienas pirmųjų žingsnių efektyvumo didinimo linkme įvardintas VPB oficialaus biuletenio leidimas tik elektroniniu formatu. Toks formatas, Remigijaus Šimašiaus nuomone, pasiektų būtent tas tikslines grupes, kurioms atitinkama informacija yra įdomi bei reikalinga. Taip būtų taupomos nemenkos biuletenio leidybai leidžiamos lėšos, tad pereiti prie elektroninio formato reikėtų kuo greičiau, pastebėjo ministras, praneša Teisingumo ministerija.
Kitas VPB veiklos efektyvumo didinimo bei teikiamų paslaugų paprastinimo pavyzdys, teisingumo ministro teigimu, galėtų būti iš naujo įvertinta leidimo vartoti valstybės pavadinimą, herbą, vėliavą ar kitus valstybės heraldikos objektus prekių ženkluose ir dizaine suteikimo tvarka. Kaip sakė R. Šimašius, ši tvarka turėtų būti kiek įmanoma aiški ir supaprastinta, siekiant greito, prieinamo, skaidraus leidimų išdavimo.