Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 8d. 06:30

Prekyba eglutėmis įsibėgės kitą savaitę

Vilniaus miškų urėdijos medelyno viršininkė R.Konstantinavičienė sakė, kad eglučių pageidaujantys pirkėjai jų gali įsigyti nors ir dabar.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus miškų urėdijos medelyno viršininkė R.Konstantinavičienė sakė, kad eglučių pageidaujantys pirkėjai jų gali įsigyti nors ir dabar.
Pagrindinės sostinės aikštės jau puošiamos Kalėdų eglutėmis. Vilniečiai, namuose norintys pasipuošti ne dirbtinę, o tikrą žaliaskarę, taip pat jau gali tai padaryti: nukirstų ir vazonuose augančių eglaičių siūlo Vilniaus miškų urėdijos medelynas ir prekybos centrai. Netrukus prekiauti eglutėmis turėtų būti pradėta ir gatvėse.

Prekybos centrai prekiauja kalėdiniais medeliais nuo lapkričio, pirkėjų jau laukia ir Vilniaus miškų urėdijos medelynas. Tiesa, medelyno viršininkė Reda Konstantinavičienė pripažino, kad kol kas nuperkama tik viena kita nukirsta ar vazone auganti eglė. Prekyba, anot jos, paprastai įsibėgėja gruodžio viduryje. Kiek šiais metais pavyks parduoti eglučių, pašnekovė prognozuoti nedrįso. „Sunku pasakyti, nes šiemet pajutome, kad labai sumažėjo prekyba dekoratyviniais augalais. Taip gali būti ir su eglutėmis. Vis dėlto tikimės, kad nuo 500 iki 900 eglučių parduosime“, – sakė R.Konstantinavičienė. Pernai medelyne parduota per pusė tūkstančio eglučių.

Žaliaskarės kaina medelyne panaši kaip prieš metus – nukirsta eglė, kurios aukštis nesiekia metro, kainuoja 10 Lt, kiekvienas papildomas metras atsieina dar 10 Lt. Galima rasti ir 6 metrų eglučių.

Vazonuose augančios eglutės kainuoja 20–50 Lt, jų aukštis siekia nuo 0,5 iki 2 metrų.

Leidimų kaina – nuo 5 Lt

Prekyba Kalėdų eglutėmis savaitgalį turėtų prasidėti ir sostinės gatvėse. Leidimus jas pardavinėti išduoda seniūnijos, kurių vadovai jau šią savaitę sulaukė pirmųjų interesantų. Anot Vilniaus savivaldybės Verslo ir paslaugų skyriaus vedėjo pavaduotojos Virginos Skyrienės, leidimai šiemet kainuoja tiek pat, kaip ir prieš metus: dienos mokestis siekia 5 Lt, jeigu pardavėjui užtenka 1 kv.m ploto. „Dėl rinkliavos problemų nekyla, žmonės nesiskundžia, nes juk viena eglutė paprastai kainuoja ne mažiau negu 10 Lt“, – sakė V.Skyrienė.

Norinčiaisiais namuose papuošti tik eglės šakelę ketina pasirūpinti miškų urėdijos. Generalinė miškų urėdija kartu su Aplinkos ministerija rengia akciją „Parsinešk Kalėdas į namus“, kurios metu visoje Lietuvoje 42 miškų urėdijos ketina dalyti eglių šakas.

Vilniaus miškų urėdija sostinėje pernai išdalijo per 1 000 šakų, panašaus susidomėjimo tikimasi ir šiemet. Eglių šakos bus dalijamos Katedros, Rotušės ir Europos aikštėse gruodžio 17 dieną nuo 14 val.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min