Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prekybininkai pasijuto ujami

Lėbartų kapinėse gėlėmis prekiaujantys žmonės pasiryžę kovoti dėl savo darbo vietų.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Lėbartų kapinėse gėlėmis prekiaujantys žmonės pasiryžę kovoti dėl savo darbo vietų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prie Lėbartų kapinių prekiaujantys gėlininkai sukilo prieš bandymus užkirsti kelią jiems užsidirbti. Prekeivių ir valdininkų akistata ketvirtadienį vyko miesto tarybos posėdyje.

Prie kapinių tvoros gėlėmis prekiaujantys žmonės sunerimo, kai paaiškėjo, kad ketinama drausti toliau jiems čia prekiauti. Kaip teigė šioje vietoje jau porą dešimtmečių dirbanti Stasė Vaičiulienė, uždraudus prekybą, be darbo liktų maždaug keturiasdešimt žmonių. 

„Neprašome gerinti darbo sąlygų. Tiesiog norime, kad keturiasdešimčiai žmonių būtų užtikrintos darbo vietos. Nejau mieste dar per mažos bedarbių gretos?“ – prekybininkė klausė Klaipėdos miesto tarybos narių. 

S.Vaičiulienė pasigedo išsamesnės informacijos, kodėl keičiama tvarka ir kokie pakitimai numatyti. „Niekur negauname jokių atsakymų“, – apgailestavo ji.

Neturėjo teisės išduoti leidimų

Lėbartų prekeiviai net ėmė įtarti, kad išvijus juos iš aikštelės, kur ketinama įrengti automobilių stovėjimo vietas, prekiauti gėlėmis pradės kiti žmonės. 

Konfliktas įsiplieskė, kai prieš kelias savaites gėlininkai kreipėsi į Vyriausybės atstovę Klaipėdos apskrityje Kristiną Vintilaitę. Jie skundėsi, kad prekeiviai, dirbantys jau ne Klaipėdos miesto, bet rajono ribose, už leidimus prekiauti miesto savivaldybei moka keliskart brangiau, nei mokėtų rajono. Tuomet išaiškinta, kad Klaipėdos savivaldybė, administruodama rajonui priklausančią teritoriją, negalėjo išduoti leidimų prekiauti ir rinkti rinkliavų. Paaiškėjo, kad teritorija panaudos teise perduota miesto savivaldybei ir čia visai negali būti prekiaujama. 

Bijo papildomų mokesčių

Gavę raštą iš Vyriausybės atstovės, Klaipėdos valdininkai suskubo keisti taisyklių. Vakar tarybai pateikti sprendimo dėl viešųjų vietų prekiauti ar teikti paslaugas pakeitimai. 

Pagal juos prekiauti būtų draudžiama žaliosiose zonose, automobilių stovėjimo aikštelėse, ant tiltų, sankryžose, Tiltų gatvėje, Mažvydo alėjoje, Smiltynės paplūdimyje, iš automobilių. 

Prekybos šalia Lėbartų kapinių problemą siūloma spręsti taip: įrengti paviljonus prekeiviams ir juos nuomoti. Tačiau gėlininkai nuogąstauja, kad taip jie būtų apkrauti naujais mokesčiais. 

Politikai vakar nusprendė atidėti sprendimą ir pasiūlė valdininkams jį tobulinti. Esą dabar reikėtų ieškoti būdų, kaip įsteigti daugiau vietų prekybininkams ir sudaryti sąlygas smulkiesiems verslininkams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min