Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prekybos prie kapinių vadžias siekiama perduoti turgui

Prekybą prie kapinių gali administruoti savivaldybė arba turgus.
„15min“ nuotr. / Prekybą prie kapinių patikėjimo teise turėtų atitekti savivaldybės įmonei „Senasis turgus“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Biurokratiniuose labirintuose užstrigę gėlių prekeiviai Toleikių kaime prie Lėbartų kapinių gali tikėtis pokyčių – Klaipėdos savivaldybėje rasta išeitis, kaip gėlininkams prekiauti legaliai ir mokant rinkliavą.

Jau kelis mėnesius uostamiesčio savivaldybė Lėbartų kapinių prieigose norintiems gėlėmis prekiauti  žmonėms nebeišduoda leidimų, tad gėlininkai prekiauja nelegaliai. Taip nutarta po Vyriausybės atstovės Klaipėdoje Kristinos Vintilaitės išaiškinimo, kad savivaldybė, administruodama Klaipėdos rajonui priklausančią teritoriją, negalėjo išduoti leidimų prekiauti ir rinkti rinkliavų.

Paaiškėjo, kad teritorija panaudos teise perduota miesto savivaldybei ir čia draudžiama vieša prekyba. Atstovė rėmėsi ir gėlininkų skundais, esą prekeiviai, dirbantys jau ne Klaipėdos miesto, bet rajono ribose, už leidimus prekiauti miesto savivaldybei mokėdavo keliskart brangiau, nei mokėtų rajono. Prekeiviai baiminosi, kad gali būti išguiti iš savo darbo vietų ir netekti pragyvenimo šaltinio.

Ieškodami išeities Klaipėdos valdininkai sugalvojo būdą, kaip vėl apmokestinti prekeivius ir legalizuoti jų verslą: dalį automobilių stovėjimo aikštelės siūloma atskirti ir perduoti administruoti savivaldybės valdomai įmonei – „Senasis turgus“. Anot savivaldybės Turto skyriaus vedėjos Genovaitės Paulikienės, SĮ „Senasis turgus“ yra vienintelė įmonė, kuriai galima patikėjimo teise perduoti valdyti dalį aikštelės, kadangi pagal įstatymą jokios uždarosios bendrovės, kaip pavyzdžiui UAB „Naujasis turgus“, to daryti negali.

Tokiu būdu prekeiviai mokėtų rinkliavą turgaus administracijai. G.Paulikienė atsižvelgė į politikės Alinos Velykienės pastabą dėl rinkliavos dydžio, esą bus tariamasi, kad rinkliava nebūtų didesnė nei iki šiol, o prekeiviai galėtų išsiimti ne metinius, o vienkartinius leidimus prekiauti. Šiam siūlymui turi pritarti šį mėnesį susirinksianti naujoji miesto taryba. 

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min