Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 28d. 13:36

Prekybos tinklų atstovai: sunkmečiu vagysčių iš parduotuvių padaugėjo nesmarkiai

Vagis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vagis

2009-aisiais vagysčių iš maisto prekių parduotuvių skaičius, palyginti su 2008-aisiais, ne itin pakito, BNS sakė prekybos tinklų „Maxima“, „Iki“ ir „Rimi“ atstovai.

Pasak jų, tradiciškai vagišiams patraukliausios prekės yra alkoholis ir tabako gaminiai, o pastaruoju metu padaugėjo atvejų, kai vagia organizuotos grupės.

 Prekybos tinklo „Maxima“ atstovė spaudai Renata Saulytė, kalbėdama apie laikotarpius iki 2009-ųjų pradžios ir po jos, sakė, kad vagysčių iš parduotuvių, remiantis turima statistika, net sumažėjo. 2008-aisiais ir 2009-aisiais užregistruota apie 26 tūkst. vagysčių, vidutiniškai po 2 tūkst. per mėnesį, tačiau pernai per mėnesį jų užregistruojama maždaug 100 mažiau negu užpernai.

„Lyginant 2008-uosius ir 2009-uosius vagysčių skaičius išliko maždaug toks pats, staigaus augimo nebuvo. Mes nuosekliai investavome ir į elektroninę prekės apsaugą, ir į pastatų, ir 5 fizinę apsaugą bei ėmėmės kitų veiksmų“, – BNS sakė „Maxima “atstovė.

Vis dėlto, pasak R.Saulytės, kelis kartus išaugo įsibrovimų į parduotuves atvejų. Užpernai jų užfiksuota 19, pernai – 30 tokių atvejų.

„Įsilaužimų skaičius į parduotuves išaugo kelis kartus, ir tai mes tiesiogiai siejame su sunkmečiu ir suprastėjusia finansine padėtimi. Galbūt dalis įvairiausio plauko vagišių grįžo iš užsienio šalių, tai gal jų taikiniu tapo mūsų parduotuvės“, – svarstė atstovė spaudai.

Pasak jos, vogti pasidarė populiaru brangesnius daiktus, o sąrašo viršuje yra alkoholiniai gėrimai bei tabako gaminiai. R.Saulytė pripažino, kad šiuo metu bandoma vogti nuo brangios buitinės technikos iki batų raištelių, o vogti daugiau ėmė ne pavieniai asmenys, bet grupės.

„Maxima“ atstovės teigimu, šiuo metu sudėtinga apibrėžti tradicinio vagies portretą.

„Anksčiau tai būdavo iš pažiūros asocialus asmuo, vogdavo tai, kas prie kasų pasitaikydavo po ranka, o dabar į tuos žmones pažiūrėjus, susidaro įspūdis, kad tai inteligentiški asmenys. Niekada nepasakytum, kad jie vagia iš būtinybės išgyventi“, – tvirtino R.Saulytė.

Pasak pašnekovės, nors išskirti miestus, kur dažniausiai vagiama ar įsibraunama, yra pakankamai sunku, tokio tipo pažeidimų daugiausia fiksuota Visagine, Panevėžyje, Kaune.

Prekybos tinko „Iki“ atstovas spaudai Valdas Lopeta BNS tvirtino, kad pastaraisiais metais vagysčių ir bandymų vogti skaičius išaugo maždaug dešimtadaliu, o per savaitę sulaikoma apie 300 vagiliautojų. Pasak jo, norint užtikrinti parduotuvių saugumą bendradarbiaujama su apsaugoms bendrovėmis, diegiamos šiuolaikinės apsaugos sistemos.

„Dažniausiai bandoma vogti alkoholinius gėrimus ir nedideles, tačiau vertingas prekes: higienos priežiūros produktus, mėsos, tabako gaminius. Tačiau, pavyzdžiui, dar nesame užfiksavę atvejų, kai kas nors būtų mėginęs vogti duoną“, – tvirtino „Iki“ atstovas.

Pasak V.Lopetos, dažniausiai vogti bando asocialūs, benamiai asmenys, tačiau pasitaiko atvejų, kai vagiama organizuotai.

„Pavyzdžiui, grupelė jaunuolių prie kasos tyčia sudaro spūstį, atitraukia darbuotojų dėmesį, o tuo metu bendrininkas bando pasprukti su vogtomis prekėmis nepastebėtas“, – teigė „Iki“ atstovas spaudai.

Vagysčių ir įsibrovimų į „ Iki“ parduotuves dažniausiai pasitaiko didmiesčiuose. Praėjusių metų pabaigoje kelis kartus įsibrauta į parduotuves Panevėžyje, šiais metais – į parduotuvę Vilniuje.

„Rimi“ viešųjų ryšių atstovė Jovita Bagdonaitė BNS sakė, kad vagysčių „Rimi“ parduotuvėse palyginti su 2008–iaisiais pernai sumažėjo beveik 9 procentais. Nedidėjo, pasak pašnekovės, ir įsilaužimų skaičius.

„Aš manau, kad vagysčių skaičius sumažėjo dėl to, kad buvo sugriežtintos saugumo priemonės, pablogėjus kriminogeninei situacijai saugumo reikalams buvo kreipiamas didelis dėmesys“, – tvirtino J.Bagdonaitė.

Dažniausiai vagiami alkoholiniai gėrimai, cigaretės, paruoštos mėsos gaminiai, parfumerija, saldumynai. Įvairias prekes dažniausiai vagia asocialūs asmenys.

Labiausiai iš „Rimi“ parduotuvių vagiama Vilniuje ir Kaune.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min