TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Preliminari socialdemokratų rinkiminė programa: atominei elektrinei nėra aiškaus „taip“

Protestavo prieš Visagino atominės elektrinės statybą.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Protestavo prieš Visagino atominės elektrinės statybą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialdemokratai preliminarioje rinkiminėje programoje planus statyti atominę elektrinę (AE) laiko antraeiliu rūpesčiu. Nors 2008 metų rinkiminėje programoje, kalbant apie energetiką, branduolinė elektrinė socialdemokratams buvo pirmasis prioritetas, sužlugus projektui „Leo LT“, artėjančių rinkimų programoje apie atominę elektrinę socdemai dėsto daugiau abejonių, nei reiškia pritarimą.

„Nors naujų Ignalinos atominės elektrinės (kalbama apie Visagino AE – red.past.) reaktorių statybos, nacionalinio investuotojo joms statyti formavimas sukėlė daug įvairių prieštaravimų, jo išformavimas bei dabartinės valdžios veiksmai taip pat gali atnešti naujų neigiamų pasekmių“, – rašoma preliminarioje socialdemokratų rinkiminėje programoje.

Kita vertus vis dar gedėdami išardyto „Leo LT“ socialdemokratai griežto „ne“ naujai atominei netaria. Jie tik siūlo atidžiau skaičiuoti galimos naujos elektrinės išlaidas ir energetiniuose projektuose glaudžiau bendradarbiauti su kaimynais.

„Kad naujų reaktorių statyba virstų tikrove, būtinas išsamus finansinis, ekonominis bei gamtosauginis tokio projekto pagrindimas ir galimi tokio projekto realizavimo būdai naudojantis tarptautine tokių projektų realizavimo patirtimi“, – programoje rašo socialdemokratai.

Socialdemokratai teigia neatsisakantys branduolinės energetikos plėtojimo, tačiau labiau nei statyti Visagino AE, jie nusiteikę nagrinėti mažųjų branduolinių reaktorių panaudojimo kogeneracijai galimybes.

Pabrėžiame, kad ši socialdemokratų programa yra tik preliminari ir dar bus taisoma.

Tuo tarpu praėjusių rinkimų programoje socialdemokratai rašė: „statysime naują atominę elektrinę“.

Daug daugiau dėmesio nei atominei energetikai socialdemokratai teikia atsinaujinantiems energijos šaltiniams. Socialdemokratai žada, kad iš atsinaujinančių šaltinių iki 2015 m. bus gaminama pusė Lietuvai reikalingos šilumos, o iki 2020 metų ir 15 proc. elektros.

Primename, kad Lietuva šiuo metu derasi su „Hitachi“ ir Latvijos bei Estijos energetikos kompanijoms dėl investicijų į Visagine planuojamą statyti naują atominę elektrinę. Koncesijos ir Akcininkų sutartys bei kiti būtini ir Seimo priimti dokumentai galutinai turi įsigalioti iki kitų metų birželio pabaigos.

Lietuva turi užtikrinti 34 proc. viso projekto vertės finansavimą, o kiek prisidės kiti projekto dalyviai, pasak A.Sekmoko, turėtų paaiškėti artimiausiu metu. Lietuva suteiks statybos aikštelę, visus priešprojektinius pasiūlymus, intelektinį potencialą.

Skaičiuojama, kad Visagino atominė elektrinė kainuos iki 5 mlrd. eurų (17,3 mlrd. litų).

Lietuva tikisi, kad atominė elektrinė Visagine bus pastatyta iki 2020 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min