Tiesiogiai
2010-03-31 20:01

Premjerą A.Kubilių stebina streikai, kai didelis nedarbas

Premjeras Andrius Kubilius sako nesuprantąs žmonių, kurie grasina streikais.
Andrius Kubilius
Andrius Kubilius / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Nelabai suprantu profsąjungų išmintį ir sveiką protą“, – konservatorių–krikdemų frakcijos posėdyje – susitikime su Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovais trečiadienį pareiškė A.Kubilius.

Jis teigė neįsivaizduojąs, kad esant tokiam dideliam nedarbui streikai įmanomi.

„Kai nedarbas 12–13 proc., nežinau, kaip ten tie streikai gali būti“, – tvirtino A.Kubilius.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas Bronislovas Lubys sako, kad socialdemokratų pataisa dėl streikų – „chaoso įvedimas valstybėje“.

Seimas jau pradėjo svarstyti socialdemokratų frakcijos nario Algirdo Syso parengtas pataisas, kuriomis siūloma suteikti teisę trečdaliui įmonių darbuotojų nuspręsti dėl streiko.

Dabar streiką galima skelbti, jeigu jam pritaria pusė darbuotojų.

Nedarbas didžiuosiuose šalies miestuose siekia 13–14 proc. Nedarbo lygis Lietuvoje kovo 25–ąją siekė beveik 14,1 procento.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą