Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras A.Kubilius su Izraelio vicepremjeru aptarė dvišalius santykius ir situaciją Vidurio Rytuose

Premjeras A.Kubilius susitiko su Izraelio Valstybės vicepremjeru ir strateginių reikalų ministru Moshe Yaalonu.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Premjeras A.Kubilius susitiko su Izraelio Valstybės vicepremjeru ir strateginių reikalų ministru Moshe Yaalonu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius pirmadienį susitikęs su Izraelio valstybės vicepremjeru ir strateginių reikalų ministru Moshe Ya‘alonu aptarė dvišalius santykius ir situaciją Vidurio Rytuose.

Vicepremjeras kaip oficialus Izraelio Valstybės atstovas lydi „Gyvųjų maršo“ dalyvius, kurie šiomis dienomis vieši Vilniuje ir lankosi žydų genocido vietose, kultūros objektuose, susitinka su Lietuvos žydų bendruomenės ir Lietuvos institucijų atstovais.

Kaip teigiama premjero spaudos tarnybos pranešime, susitikimo pradžioje pažymėta, kad susiformavo pozityvi dvišalių santykių dinamika.

„Pastaruosius metus abi šalys konkrečiais sprendimais stiprina tarpusavio bendradarbiavimą politikos, ekonomikos, kultūros, istorijos srityse bei skatina žmonių abipusį bendravimą“, – susitikime sakė premjeras A.Kubilius.

Vicepremjeras M.Ya‘alonas pasidalino mintimis apie tai, kaip Izraelis mato dabarties iššūkius – Irano problemą, Islamo džihadą, Izraelio ir palestiniečių konfliktą. „Vienas iš šio vizito tikslų – plačiau nušviesti Izraeliui kylančias grėsmes ir iššūkius, išsamiau supažindinti su propaguojamomis vertybėmis ir įsitikinimais, kad būtų suprantamesni Izraelio daromi sprendimai“, – sakė svečias.

Taip pat buvo aptarti artimiausi dvišaliai vizitai. Birželio 2–3 d. į Lietuvą planuoja atvykti Izraelio užsienio reikalų ministras A.Libermanas, o birželio 13–17 d. planuojamas Lietuvos ūkio ministro D.Kreivio vizitas į Izraelį.

Svečiai perdavė premjerui A.Kubiliui Izraelio premjero Benjamino Netanyahu kvietimą atvykti į „Pažadėtąją žemę“. Dėkodamas už kvietimą A.Kubilius pastebėjo, kad labai dažnai jam puikiai sekasi kalbėtis ir tartis įvairiausiose pasaulio šalyse vien todėl, kad visur tenka sutikti įtakingų ir daug pasiekusių litvakų. „Žinau, kad ir dabartinis Izraelio premjeras didžiuojasi tuo, kad yra litvakas“, – sakė A.Kubilius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min