Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras Algirdas Butkevičius dar nežino, kiek viceministrų keisis: „Čia ne Šiaurės Korėja“

Susitikimo akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Susitikimo akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialdemokratų partijos pirmininkas, premjeras Algirdas Butkevičius tikisi, kad po Dalios Grybauskaitės inauguracijos antrai kadencijai Vyriausybėje pasikeis tik du ministrai. Joje neliks europarlamentaru tapusio Valentino Mazuronio ir eurokomisaru siūlomo Vytenio Andriukaičio. Kiti ministrai, anot A.Butkevičiaus, tikriausiai nebus keičiami. tai jis pareiškė po pirmadienį vykusio koalicijos lyderių susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite.

Premjeras tikino, kad kol kas nenuspręsta ir dėl viceministrų kaitos. Jis aiškino, kad gavęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažymą apie neskaidrius viceministrus jis rekomendavo ministrams taip pat paprašyti tokių pažymų.

„Daviau pavedimą visiems ministrams, kad jie tiesiog pagal savo kompetenciją pasiteirautų teisėsaugos institucijų dėl viceministrų, kurie buvo viešai paminėti, ar tikrai jie atitinka keliamus skaidrumo ir viešumo reikalavimus“, – sakė jis.

Niekas negali daryti jokios prievartos, o turime mes vadovautis įstatymais.

Tačiau klausiamas, ar pats spaustų ministrus nusikratyti susitepusiais ministrais, A.Butkevičius sakė, kad to padaryti jis negali.

„Niekas negali daryti jokios prievartos, o turime vadovautis įstatymais“, – sakė jis.

Kai kurie viceministrai nepatinka ir premjerui

Pasiteiravus, ar prezidentė koalicijos lyderiams aiškiai suformulavo mintį, kad, jei jų deleguoti ministrai neskaidrių šešėlių turinčių viceministrų neatleis, tai ir patys neteks postų, A.Butkevičius šyptelėjo: „Čia ne Šiaurės Korėja. Čia yra teisinė demokratinė valstybė ir mes turime laikytis įstatymų ir tvarkos, kuri galioja visiems Lietuvos piliečiams.“

Premjeras sakė kol kas nežinantis, kiek viceministrų gali pasikeisti. Jis žada su ministrais kalbėtis ne tik apie juodajame sąraše minimus viceministrus, bet apie visus.

„Aš ir pats turiu tam tikrą matymą, ypač kalbant apie kai kuriuos energetinius projektus, kurie yra įgyvendinami. Visada norisi greitesnių sprendimų ir greitesnių rezultatų“, – užsiminė, kad nėra patenkintas Energetikos ministerijos viceministrų darbu, A.Butkevičius.

R.Paksas pateikė naujų kandidatų

Susitikime su prezidente buvo aptartos ir permainos ministrų kabinete. Tiesa, kol kas kalbama tik apie dviejų ministrų – aplinkos ir sveikatos apsaugos – pakeitimą.

Socialdemokratai prezidentei kol kas nėra pateikę nė vienos kandidatūros V.Andriukaičiui pakeisti. Vienas variantų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pereina į Sveikatos apsaugos ministeriją, o jo vietą užima Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas, anksčiau jau buvęs krašto apsaugos ministru.

Tuo tarpu „tvarkiečiai“ pirmadienį prezidentei pristatė naujų kandidatų į aplinkos ministrus.

R.Paksas pristatė kelis naujus kandidatus. Šiandien aš dar jų pavardžių negalėčiau minėti.

Anksčiau „Tvarka ir teisingumas“ į aplinkos ministrus siūlė dabartinius viceministrus Almantą Petkų arba Daivą Matonienę. taip pat buvo minima ir ūkio viceministro Kęstučio Trečioko pavardė. 

„R.Paksas pristatė kelis naujus kandidatus. Šiandien aš dar jų pavardžių negalėčiau minėti, bet artimiausiu metu bus jie patikrinti nustatyta tvarka ir po to supažindinsiu“, – sakė A.Butkevičius.

Nauja pasimatymo forma

Prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė pažymėjo, kad šiuo susitikimu prezidentė bando įvesti naujovę bendravime su valdančiosios koalicijos lyderiais.

„Jo tikslas yra didesnis dialogas, kad valstybės ir žmonių gerovei svarbūs sprendimai būtų priimami sklandžiau. Kad visi koalicijos pratneriai žinotų prezidentės nuostatas iš pirmų lūpų“, – sakė jis.

Anot jo, per susitikimą aptarti ekonomikos augimo, šalies apginamumo, energetinės nepriklausomybės, kovos su korupcija ir euro įvedimo klausimai.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pasidžiaugė, kad prezidentė pagaliau pasirinko teisingą formą pasidalinti nuomonėmis valstybei svarbiais klausimais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min