Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras Algirdas Butkevičius: finansavimas švietimui neturėtų mažėti

Algirdas Butkevičius
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininku Eugenijumi Jesinu ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininku Audriumi Jurgelevičiumi ir aptarė švietimo finansavimo klausimus.

Susitikime švietimo profsąjungų atstovai teigė esą sunerimę dėl lėšų, kurias gali tekti grąžinti į biudžetą, nes sumažėjo mokinių skaičius.

„Remiantis biudžeto sandaros įstatymu, dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus kitąmet reikėtų į biudžetą grąžinti 33 mln. litų mokinio krepšelio lėšų. Pasak profsąjungų atstovų, šie pinigai reikalingi kaip oras, pavyzdžiui, 22 mln. litų reikėtų klasių komplektų finansavimo mažėjimui amortizuoti. Tad sutarta, kad rudenį svarstant kitų metų biudžetą pakoreguosime įstatymo nuostatas taip, kad pinigai liktų bendram ugdymui tiksliniam panaudojimui“, – teigė Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Premjeras pripažįsta, kad dabartinė Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodika nėra tinkama, tad ją reikėtų keisti. „Mokiniai tampa prekėmis, dėl jų kovojama, kad švietimo įstaigos gautų didesnį finansavimą, tad metodiką būtina keisti, atsiejant finansavimą nuo mokinių skaičiaus. Švietimo ministerija parengė projektą ir pateikė derinti. Projektu bus siekiama sušvelninti ugdymo reikmių finansavimo mažėjimą, mažėjant mokinių skaičiui“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min