Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras Algirdas Butkevičius: neatimama Viktoro Uspaskicho neliečiamybė mažina pasitikėjimą koalicijoje

Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad nukelti Darbo partijos garbės pirmininko Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės naikinimo procedūrą pavasariui būtų žalinga. Todėl ketvirtadienį susitikęs su Seimo pirmininke, Darbo partijos lydere Loreta Graužiniene, jis teirausis, kodėl ši visais įmanomais būdais stabdo šio klausimo svarstymą Seime.

„Aš manau, kad tas vilkinimas neduoda pasitikėjimo pirmiausia tarpusavyje, dirbant politikams kartu. Aišku, manau, kad ir visuomenė tai vertina labai neigiamai. Manau, kad politikai negali priiminėti tokių sprendimų, kurie draustų teisėsaugos institucijoms spręsti šiuos klausimus ir iki galo išsiaiškinti ir pasakyti, kaip viskas vyko“, – tai, kad Seimas ketvirtadienį vėl atidėjo sprendimą dėl komisijos, spręsiančios V.Uspkasicho teisinės neliečiamybės naikinimo klausimą, vertino A.Butkevičius.

Jis sakė nežinantis, kodėl ir jo frakcjos nariai socialdemokratai balsavo už tai, kad dėl komisijos subūrimo būtų sprendžiama paskutiniame Seimo rudens sesijos posėdyje pirmadienį.

„Frakcijoje, kai buvau, mes šio klausimo tikrai nesvarstėme“, – sakė A.Butkevičius.

Jis pažadėjo, kad apie V.Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimo vilkinimą ketvirtadienio susitikime kalbėsis ir su Seimo pirmininke L.Graužiniene.

„Pirmiausia paklausime, dėl kokių priežasčių visa tai yra daroma“, – klausiamas, ar paprašys L.Graužinienės nepadaryti taip, kad V.Uspaskichas neliečiamybę išsaugotų iki pat pavasario, sakė A.Butkevičius.

Po susitikimo jis teigė išgirdęs, kad ketvirtadienį klausimo svarstyti Seimui neleido Statutas, bet jis tikrai bus pirmadienio darbotvarkėje.

Paklaustas, ar L.Graužinienė pažadėjo, kad pirmadienį „darbiečiai" dėl V.Uspaskicho nepaprašys pertraukos, premjeras sakė „to neišgirdęs".

Primename, kad ketvirtadienį valdančiosios koalicijos balsai vėl nulėmė, kad klausimas dėl komisijos, kuri turi nulemti V.Uspaskicho likimą, subūrimo nebūtų įtrauktas į darbotvarkę. Konservatoriai įtaria, kad valdantieji taip elgiasi tikėdamiesi, kad V.Uspaskicho neliečiamybės naikinimo procedūra nebūtų pradėta iki pat pavasario sesijos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min