TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras Algirdas Butkevičius regionams siūlo „padėti nutiesti kelią į namus grįžtantiems“

Algirdas Butkevičius „Lietuvos ekonomikos konferencijoje“
BFL/Ingos Juodytės nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Mažeikiuose besilankantis premjeras Algirdas Butkevičius dalyvavo Mažeikiuose surengtoje konferencijoje-apskrito stalo diskusijoje „Savivaldybių ekonominiam atgimimui – aktyvių ir kvalifikuotų žmonių telkimas, perspektyvaus verslo idėjos, valstybės parama“.

Kalbėdamas apie Šiaurės Vakarų regiono savivaldybių – Mažeikių, Skuodo, Akmenės ir Joniškio – problemas ir jų sprendimo būdus, premjeras pabrėžė, kad verslininkams ir investuotojams pasigendant kvalifikuotų darbuotojų, būtina išnaudoti visas galimybes siekiant paskatinti grįžti iš Lietuvos emigravusius gyventojus. Sunkmečiu kilusi emigracijos banga  gerokai sumažino gyventojų skaičių, taip pat ir Šiaurės Vakarų regiono savivaldybėse. 

„Kita vertus, mūsų žmonės vis gausiau grįžta į Lietuvą – džiaugiamės reemigracijos tendencijomis. Todėl savivaldybės turėtų aktyviau veikti kviesdamos juos apsigyventi ne didžiuosiuose mūsų miestuose, bet pradėti verslo projektus, įsitraukti į darbus ten, iš kur išvažiavo. Reikia daugiau dalytis idėjomis, informacija, kad praturtintume regionų politiką. Tikiu, kad daugelis tėvynainių savo ateitį sieja su gimtuoju kraštu. Manau, apie tai liudija ir didėjantys jų indėliai Lietuvos komerciniuose bankuose“, – pabrėžė Vyriausybės vadovas.

Konferencijoje buvo pateikta Lietuvos darbo  biržos apžvalga  ir prognozė apie šio regiono darbo rinkos paklausos perspektyvas 2014 metams. Planuojama, kad daugiausiai darbo vietų įregistruos įmonės, užsiimančios krovininio kelių transporto, mažmeninės prekybos, drabužių prekybos, pastatų statybos, remonto, restauravimo ir rekonstravimo veiklomis.

Nors šiuo metu registruotas nedarbas Mažeikių, Skuodo ir Joniškio savivaldybėse žymiai viršija šalies vidurkį, o Akmenės savivaldybėje jis aukštesnis už vidutinį daugiau nei 1,5 karto, savivaldybėse sėkmingai įgyvendinami Vietinių užimtumo iniciatyvų (VUI) projektai. Pagal 2001–2013 m. įgyvendintų VUI projektų skaičių Mažeikių sav. – trečia šalyje, Akmenė – penkta.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min