Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras Algirdas Butkevičius: reiktų ištirti, kas nutekino VSD informaciją

Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjeras Algirdas Butkevičius ir Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė nelinkę komentuoti į viešumą patekusios Valstybės saugumo departamento (VSD) jiems pateiktos informacijos apie galimas Rusijos dezinformacijos atakas prieš Lietuvą ir prezidentę Dalią Grybauskaitę.


Iš pradžių tvirtinęs, kad jokios informacijos apie tai išvis nematė, vėliau premjeras pareiškė, kad Lietuvos tarnybos turėtų išsiaiškinti, kaip slapta informacija pateko į žiniasklaidą.

„Aš manau, kad dabar turėtų tam tikros tarnybos išsiaiškinti, kas vis dėlto šitą informaciją nutekino“,  – po ketvirtadienį vykusios valdančiosios koalicijos Politinės tarybos posėdžio sakė A.Butkevičius.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pridūrė, kad už slaptos informacijos nutekinimą, kaip numatyta įstatymuose, turėtų būti taikoma labai griežta atsakomybė.

Pasak premjero, į žiniasklaidą patekusi VSD rašto dalis nėra iki galo tiksli.

„Ten kalbama ne tik apie valstybės prezidentę“,  – pareiškė jis.

Tačiau paprašyti paaiškinti, kas dar minima VSD rašte, premjeras ir Seimo pirmininkė atsisakė tai padaryti.

Ten kalbama ne tik apie valstybės prezidentę, – sakė premjeras A.Butkevičius.

„Tai yra informacija su atitinkamu grifu ir jūs neprievartaukite mūsų pažeisti įstatymus ir Konstituciją. Mes kiekvienas gauname informaciją ir ją skaitome įstatymų nustatyta tvarka. Gerai žinote, kad jos komentuoti mes negalime“, – kalbėjo L.Graužinienė.

Nekalbus šia tema buvo ir VSD rašte valstybės vadovams minimos kaip palaikiusios ryšius su provokacijų rengėjais Lietuvos Lenkų rinkimų akcijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis.

„Nesąmonių nekomentuoju“, – pareiškė jis žurnalistams ir nužingsniavo Seimo koridoriais su „Piervyj Baltijskij kanal“ žurnalistu Dmitrijumi Ikonikovu. Teismas neseniai trims mėnesiams uždraudė šiam kanalui rodyti ne ES šalyse pagamintas laidas. Šių sankcijų imtasi po to, kai kanalas parodė šmeižikišką laidą apie Sausio 13-osios įvykius.

Ketvirtadienį naujienų agentūra BNS paviešino VSD perspėjimą valstybės vadovams ir parlamentinių komitetų nariams apie tai, kad Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas. Rašte teigiama, kad artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę Dalią Grybauskaitę, kitus aukštus šalies pareigūnus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min