TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras Algirdas Butkevičius važiuos į Sočio olimpines žaidynes

Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį vykstančiame socialdemokratų tarybos posėdyje partijos pirmininkas, premjeras Algirdas Butkevičius patvirtino, kad vyks į vasarį Sočyje vyksiančias olimpines žaidynes. Tai paaiškėjo A.Butkevičiui įsivėlus į žodžių mūšį su sveikatos apsaugos ministru Vyteniu Povilu Andriukaičiu.

Kalbėdamas tarybos posėdyje V.P.Andriukaitis liejo nuoskaudą, kad iš pat pradžių nebuvo siūlomas į ministrų kabinetą. Pasak jo, užimti sveikatos apsaugos ministro kėdę buvo siūloma Antanui Vinkui.

Be to, jis leido suprasti, kad premjeras ir visas ministrų kabinetas nėra savarankiškas – jiems, V.P.Andriukaičio įsitikinimu, diriguoja prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Tai neatitinka tikrovės, ministru sveikatos nebuvo siūlomas A.Vinkus, – po V.P.Andriukaičio kalbos plykstelėjo premjeras. – Tu vienintelis buvai siūlomas į dvi pozicijas – užsienio reikalų ir sveikatos apsaugos ministrus. Antra, aš savarankiškai dirbu, pagal Konstituciją man neprimetami jokie nurodymai, kad vykdyčiau kažkokią politiką, man nenurodoma, kur važiuoti – į Rytus ar į Vakarus, tarp kitko, aš į Sočį važiuosiu“.

Vėliau jis žurnalistams sakė, kad į olimpines žaidynes nusprendė vykti gerbdamas Lietuvos sportininkus. 

Praėjusiųjų metų pabaigoje prezidentė D.Grybauskaitė paskelbė nevyksianti į Sočio olimpines žaidynes. „Besiklostant situacijai, matant žmogaus teisių pažeidimus, požiūrį ir elgseną Rytų partnerių ir Lietuvos atžvilgiu, ekonomines sankcijas Lietuvai, nematau politinės galimybės vykti į Sočio žaidynes“, – savo sprendimą aiškino ji.  

V.P.Andriukaitis: reikia suformuluoti poziciją prezidentės veiksmų atžvilgiu

Kalbėdamas partijos kolegoms V.P.Andriukaitis piktinosi kietu prezidentės D.Grybauskaitės kumščiu. 

„Ministrai jai yra atskaitingi. Kai girdi įvairias interpretacijas, puikiai supranti, kad nėra lengva dirbti, kai visiškai skirtingi požiūriai... Mums reikia suformuoti poziciją prezidentės veiksmų atžvilgiu. Viešai, dalykiškai, sąžiningai ir aiškiai, ne populistiškai ir nepereinant į asmeniškumus, kurių taip pat daug“, – partijos kolegoms kalbėjo ministras.

Jis pasipiktino, kad D.Grybauskaitė suka nugarą Rytams, nors jos pareiga palaikyti gerus santykius su visomis valstybėmis.

„Turime aiškiai pasakyti, kad Lietuva yra parlamentinė respublika, su kai kuriais pusiau prezidentinės respublikos bruožais. Įsiklausykime. Kas dabar yra? Apversta aukštyn kojomis“, – piktinosi V.P.Andriukaitis.

Jis pridūrė, kad Europos Vadovų Taryboje šaliai atstovauti turi premjeras, o ne prezidentė.

Sveikatos apsaugos ministras pasiguodė esantis pasodintas ant atsarginių žaidėjų suolelio, nes jis nėra įtrauktas į Politinę tarybą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min