Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras apie Artūro Zuoko siūlymą: „Blogam šokėjui ir batai trukdo“

Artūras Zuokas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Artūras Zuokas, Andrius Kubilius, Vidmantas Janulevičius
Šaltinis: BNS
0
A A

Premjeras kritikuoja Vilniaus mero Artūro Zuoko siūlymus, kaip jau šią žiemą atpiginti šilumos energiją. Andrius Kubilius sostinės merą ragina neieškoti kaltų ir patį imtis pertvarkyti Vilniaus šilumos ūkį.

„Tokiuose didmiesčiuose – Vilniuje, Kaune, kur savivaldybės taip pat valdo savo šilumos ūkius, nematome jokių realių projektų, niekas nejuda į priekį, vartotojai moka iki 30 centų už kilovatvalandę, o tuo tarpu meras Zuokas vaikšto ir vis aiškina, kad kažkas kaltas – tai Vyriausybė kalta, tai terminalas (planuojamas suskystintų gamtinių dujų terminalas – BNS) kaltas, tai dar kas nors kaltas, bet tik ne savivaldybė, kuri pati iš tikrųjų turėtų teikti ir rengti projektus, kaip iš tiesų padėti Vilniaus gyventojams gauti kaip galima mažesnę šilumos kainą“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė A.Kubilius.

Premjeras vardijo, jog savivaldybėse, kurios pertvarkė šilumos ūkius ir naudoja biokurą, šiluma kainuoja pigiau – apie 18-20 centų už kilovatvalandę. Premjeras kalbėjo, jog savivaldybės pačios turėtų stengtis nuo dujų vartojimo pereiti prie biokuro.

„Aš tik noriu priminti, kad tikrai Vyriausybė padeda toms savivaldybėms, kurios reorganizuoja savo šilumos ūkius ir pereina prie biokuro, bet darbas būna pačių savivaldybių atliekama“, – sakė A.Kubilius.

Tuo tarpu Vilniaus merui A.Zuokui premjeras pasiūlė būti labiau savikritiškam.

„Man šiek tiek kartais linksma klausytis Artūro Zuoko samprotavimų, nes jam vis kas nors dėl ko nors kaltas, bet tiktai ne jo paties savivaldybė. Tai taip žinote, kartais prisimeni tą tautos pasakymą, kad blogam šokėjui ir batai trukdo – taip sakykime“, – teigė premjeras.

A.Zuokas Vyriausybei pasiūlė padidinti elektros supirkimo kvotas termofikacinėms elektrinėms ir elektrą supirkti už tokią pačią kainą, kokia yra dabar nustatyta Lietuvos elektrinei. Tokiu būdu šilumą, anot jo, visoje Lietuvoje galima būtų atpiginti 4 centrais už kilovatvalandę.

Energetikos ministerija siūlo tai padaryti kiek kitokiu būdu – perduodant Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos termofikacijos elektrinėms perteklines Lietuvos elektrinės dujas. Siūloma schema kol kas negali būti įgyvendinta, nes jai turi pritarti Kainų komisija, be to, būtina pakeisti kai kuriuos teisės aktus.

„Ministerijos pasirinktas kelias nėra iki galo aiškus ir teisiškai bei struktūriškai komplikuotas. Tai tas pats, kaip nuvažiuoti į Klaipėdą per Rygą. Energetikos ministras sutinka perkelti dalį elektros gamybos į kogeneracines elektrines, tačiau kaip be įstatymo pakeitimų uždaroji akcinė bendrovė, šiuo atveju Lietuvos elektrinė, galės nemokamai perduoti savo turtą, tai yra dujas, kitoms uždarosioms akcinėms bendrovėms – termofikacinėms elektrinėms? Mūsų pasiūlymas galiotų visai Lietuvai ir būtų greitas, paprastas, skaidrus“, – pranešime sakė A.Zuokas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min