Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 23d. 15:57

Premjeras apie D.Dabašinską: diplomatinis korpusas kelia aukštesnius standartus

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius

Diplomatinis korpusas kelia aukštesnius reikalavimus ir standartus nei turi Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimo istorijoje minimas buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinio direktoriaus pavaduotojas Dainius Dabašinskas, šiuo metu dirbantis ambasadoje Ukrainoje, trečiadienį pareiškė premjeras Andrius Kubilius.

„Manau, kad diplomatinis korpusas kelia tam tikrus aukštesnius reikalavimus ir standartus. Manau, kad atitinkamai ir ministerijos, ir pareigūnai, atsakingi už užsienio politikos įgyvendinimą, apsvarstys“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė A.Kubilius.

Tyrimą dėl galimai Lietuvoje veikusio slapto JAV Centrinės žvalgybos valdybos kalėjimo įtariamiems teroristams atlikęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pasiūlė Generalinei prokuratūrai ištirti, ar D.Dabašinsko veiksmuose nebuvo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ar įgaliojimų viršijimo požymių.

Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas trečiadienį sakė, kad D.Dabašinskas jį laišku informavo esąs pasiruošęs grįžti į Lietuvą ir atsakyti į visus klausimus, kurie iškiltų teisėsaugos institucijoms, o sprendimai galimi tik sulaukus tam tikrų prokuratūros veiksmų.

„Žiūrėsime į teisėsaugos institucijų vertinimus, jų poziciją ir jų pageidavimus. Palaukime, kai tokie klausimai bus, jeigu bus iškelta byla ar koks tyrimas, ir tada spręsime pagal tuos atsakymus ir pagal tyrimo rezultatus“, – žurnalistams sakė V.Ušackas.

„Esant pažeidimų ar kaltinimų mes galime jį atšaukti bet kuriuo metu (...). Seimo išvadose nėra reiškiami kaltinimai, mes esame teisinė valstybė, ir turime elgtis pagal įstatymo raidę. Jeigu bus tokie kaltinimai, jeigu bus iškelta byla, tai mes elgsimės pagal įstatymo raidę ir pagal tai, kaip to reikalaus Lietuvos teisėsaugos įstaigos“, – teigė ministras.Žiūrėsime į teisėsaugos institucijų vertinimus, jų poziciją ir jų pageidavimus. Palaukime, kai tokie klausimai bus, jeigu bus iškelta byla ar koks tyrimas, ir tada spręsime pagal tuos atsakymus ir pagal tyrimo rezultatus.

D.Dabašinską skirti ministru patarėju ambasadoje Ukrainoje buvo nuspręsta šią vasarą, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė patenkino D.Dabašinsko atsistatydinimo iš VSD prašymą.

Parlamentinio tyrimo išvadose teigiama, kad buvęs VSD vadovo pavaduotojas D.Dabašinskas su tuometinio VSD generalinio direktoriaus Arvydo Pociaus žinia mažiausiai du kartus sudarė galimybę JAV pareigūnams nekliudomai patekti prie orlaivių, kurie siejami su CŽV, ir mažiausiai vieną kartą buvo sąmoningai apribotos Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų galimybės atlikti orlaivių patikrinimą.

Anot išvadų, D.Dabašinskas taip pat žinojo apie specialių patalpų įrengimą, ir nurodydamas vykdytojams įrengti patalpas, minėjo, kad projektą „palaimino aukščiausioji šalies valdžia“, tačiau tuometinės politinė vadovybės liudijimu, ji nebuvo apie tai informuota.

„VSD pareigūnų teigimu, partnerių atstovai vieni objekte nelikdavo, visuomet būdavo arba D. Dabašinskas, arba vienas iš VSD pareigūnų“, – rašoma išvadų dalyje, kur kalbama apie „projektą 2“ – neoficialiomis žiniomis, dabartinę VSD mokymo bazę Antaviliuose.

„Apie projektą Nr. 2 jo steigimo ir veiklos metu žinojo keli VSD pareigūnai, tame tarpe: M. Laurinkus, A. Pocius, D. Dabašinskas“, – rašoma išvadose.
 

Temos: 1 Premjeras

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min