Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 3d. 07:53

Premjeras apie Lietuvos narystę EBPO: tai prilygsta įstojimui į Europos Sąjungą

Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius

Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus vadovaujama delegacija trečiadienį išvyko į Paryžių pradėti derybas dėl Lietuvos narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO). Premjeras ketina susitikti su EBPO generaliniu sekretoriumi Angelu Gurria. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Vyriausybės vardu su EBPO pasirašys susitarimą dėl organizacijai suteikiamų privilegijų, imunitetų ir lengvatų.

A. Butkevičiaus teigimu, narystė šiuo metu 34-rias  šalis vienijančioje organizacijoje savo svarba prilygtų euro įvedimui ir įstojimui į Europos Sąjungą.

„Aš manau, tai būtų dar vienas laimėjimas Lietuvai, dar vienas didelis šalies žingsnis, kaip ir pabrėžiame tarptautinėse organizacijose, prilygstantis, manau, euro įvedimui ar įstojimui į Europos Sąjungą. Tai yra tikrai reikšminga organizacija, savotiškas klubas valstybių, kurios yra įgijusios pasitikėjimą tiek kalbant apie tų šalių ekonominę plėtrą, tiek apie socialinę padėtį. Ir toms šalims, kurios yra šiame klube, leidžiama pigiau skolintis“, – LRT Radijui antradienį sakė premjeras.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Vyriausybės vardu su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija pasirašys susitarimą dėl organizacijai suteikiamų privilegijų, imunitetų ir lengvatų. Pasak Užsienio reikalų ministerijos, oficialiai apie derybų pradžią organizacija  ketinama paskelbti ketvirtadienį. Diplomatų teigimu, stojimo procesas gali užtrukti iki trejų metų.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min