Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 7d. 09:13 , Atnaujinta: 2018 vasario 7d. 16:14

Premjeras apie V.Pranckiečio „galvojimus“: dalyvavimas rinkimuose nesietinas su grėsme nacionaliniam saugumui

Saulius Skvernelis ir Viktoras Pranckietis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis ir Viktoras Pranckietis

Premjeras Saulius Skvernelis, komentuodamas Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pareiškimą apie ekonomistą Gitaną Nausėdą ir jo, kaip galimo kandidato į prezidentus, keliamą grėsmę nacionaliniam saugumui, sako, kad dalyvavimas rinkimuose su tokia grėsme nesietinas.

„Aš manau, nė vieno Lietuvos piliečio, kuriam Konstitucija suteikė teisę būti renkamu į vienas ar kitas pozicijas, dalyvavimas rinkimuose nesietinas su grėsme nacionaliniam saugumui. Na, nebent tarnybos turi duomenų, kad jis galbūt atstovauja ne tą valstybę, – pasibaigus trečiadienio Vyriausybės posėdžiui sakė premjeras. – O kiek žinau, iš principo nėra dar vieno kandidato, nes tiesiog nėra prasidėjusi rinkiminė kampanija, numatyta pagal įstatymą, ir kiekvienas laisvas pasirinkti, ką jis šiuo metu, ar kokias svajones turi, ketinimus.“

Paklaustas, ar nėra taip, kad Seimo pirmininkas paprasčiausiai nusišnekėjo, premjeras atsakė nekomentuojantis „tokių dalykų“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis ir Viktoras Pranckietis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis ir Viktoras Pranckietis

S.Skvernelis iki šiol nei patvirtino, nei paneigė, ar dalyvaus 2019 metais vyksiančiuose Prezidento rinkimuose.

„Kol kas galiu patvirtinti tik tiek, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turės savo kandidatą Prezidento rinkimuose. Ar tai bus partinis, ar nepartinis kandidatas dar negaliu pasakyti“, – 2017-ųjų spalį sakė jis.

Trečiadienį Seimo pirmininkas V.Pranckietis interviu Žinių radijui, atsakydamas į klausimą, ar ekonomisto G.Nausėdos statusas, kad jis užima SEB banko Lietuvoje prezidento patarėjo pareigas ir yra įvardijamas kaip galimas kandidatas į Lietuvos prezidentus, nekelia grėsmės šalies nacionaliniam saugumui, teigė, kad „tikrai yra apie ką pagalvoti“.

Vakar buvo labai aiški žinia, kad vyksta konkurencija tarp dviejų kandidatų.

„Puošni konkurencija. Vakar buvo labai aiški žinia, kad vyksta konkurencija tarp dviejų kandidatų“, – kalbėjo V.Pranckietis, komentuodamas antradieninį parlamentaro konservatoriaus galimo kandidato į prezidentus Žygimanto Pavilionio pareiškimą, esą G.Nausėda, taip pat galimai kandidatuosiantis į prezidentus, „sėdi ant dviejų kėdžių vienu metu“ ir „gali tapti priešiškų jėgų įrankiu“.

„Ar tai nekelia grėsmės mūsų nacionaliniam saugumui? Tai tikrai yra apie ką pagalvoti, kada dirbant irgi ne Lietuvos sistemai, ne Lietuvos bankams. Bet ar tai gali būti tiek susiję su asmeniu, tai abejoju“, – pridūrė V.Pranckietis.

Beje, valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos deleguotas Seimo pirmininkas pats neatmetė galimybės pretenduoti į Prezidento postą.

„Jei kas nors nominuotų ir ypač jeigu pritartų tam šeima“, – interviu metu kalbėjo jis, tačiau tikino pasiūlymo tapti nominantu kol kas nesulaukęs.

Antradienį Ž.Pavilionis dėl „G.Nausėdos statuso“ pranešė kreipęsis į pagrindinio SEB banko akcininko AB „Wallenberg Foundations“ vadovus.

„Visi pažįstame G.Nausėdą kaip ilgametį profesionalą, kuris savo nuosekliu darbu pelnė tiek profesinės bendruomenės, tiek šalies piliečių pagarbą. Tačiau sėdėdamas ant dviejų kėdžių vienu metu jis kelia grėsmę viskam, prie ko kūrimo prisidėjo. Paradoksalu, kad žmogus, deklaruojantis meilę valstybei, nepalankiai susiklosčius aplinkybėmis, gali tapti priešiškų jėgų įrankiu. Todėl raginčiau jį kuo greičiau priimti sprendimą dėl savo tolesnių veiksmų“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas konservatorius.

G.Nausėda tokius parlamentaro pareiškimus įvertino kaip galimybę pasireklamuoti.

„Jeigu vis dėlto nuspręsčiau dalyvauti Prezidento rinkimuose, matyt, lėšų rinkimu rūpintis nereikės. Kai kurie asmenys yra pasirengę padaryti man svarią ir visiškai nemokamą reklamą“, – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Interviu

Video

00:38
13:16
01:03

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min