Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras: Baltijos šalys Skandinavijos lygį pasieks, jei sugebės gerai atlikti namų darbus

Andrius Kubilius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjeras Andrius Kubilius ir jo vadovaujama delegacija su darbo vizitu lankosi Helsinkyje (Suomija). Susitikimo su Suomijos ministre pirmininke Mari Kiviniemi metu pasikeista nuomonėmis apie dvišalius santykius, ekonomiką, energetiką, regioninį saugumą, apie krizės pasekmes ir būdus joms įveikti, aptarti būsimos finansinės perspektyvos klausimai.

Sutapo abiejų premjerų požiūris į būtinybę konsoliduoti nacionalinius biudžetus, vykdant griežtą finansinę politiką, bei į Europos Komisijos pasiūlymą geriau konsoliduoti Europos ekonominę politiką, o šalims narėms, nevykdančioms finansinių įsipareigojimų, taikyti sankcijas.

Suomijos premjerė informavo A.Kubilių, kad šiuo metu Suomijoje vyksta aršios diskusijos dėl planuojamos socialinės reformos. Ketinama pensinį amžių ilginti nuo 63 iki 68 metų. „Jei nepriimsime tokių būtinų sprendimų, jau po 10 metų Suomijos pensininkams pensijos sumažės 20 procentų“, – teigė Suomijos premjerė.

Ministras pirmininkas A.Kubilius kalbėjo apie Šiaurės ir Baltijos šalių glaudesnio bendradarbiavimo perspektyvą. „Trijų Baltijos valstybių premjerų susitikimų metu ne kartą esame diskutavę apie galimybę mūsų regionui sparčiau vytis Skandinavijos šalis. Tiek aš, tiek kolegos Valdis Dombrovskis ir Andrusas Ansipas puikiai suprantame, kad mūsų šalys pačios turi atlikti namų darbus. Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo sėkmė neabejotinai priklausys ir nuo to, kaip likviduosime  dabartinės krizės pasekmes, kiek sugebėsime pritraukti naujų investuotojų, kaip mums seksis įgyvendinti savo tikslą – tapti Šiaurės šalių bei Baltijos regiono aukštųjų ir informacinių technologijų paslaugų centru“, – sakė A.Kubilius.

Be to, premjeras pristatė energetinės nepriklausomybės strategiją, pasikeitė nuomonėmis apie atsinaujinančią energetiką, energijos taupymą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min