TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras džiaugiasi: Lietuvoje taip pat blogai, kaip Latvijoje ir Estijoje

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Seime ketvirtadienį pristatydamas 2010 metų veiklos ataskaitą, premjeras Andrius Kubilius teigė, kad tai buvo „lūžio metai“, leidę ekonomikai grįžti į savo vėžes. Bet išlaidauti anksti, mat reikia atiduoti skolas. Gera žinia – Lietuvoje buvo ir yra ne ką blogiau, nei Latvijoje ar Estijoje.

Ataskaitoje teigiama, kad pernai buvo išsaugotas šalies viešųjų finansų sistemos stabilumas ir sudarytos sąlygos augti ūkiui.

Anot premjero, pagrindiniai rodikliai rodo, kad trijose Baltijos valstybėse situacija buvo ir yra panaši, visos jos smuko ir atsigauna panašiu tempu. Tai rodo tiek bendrojo vidaus produkto (BVP), tiek eksporto augimas, nedarbo kitimas, skolinimosi rizikos mažėjimas, kiti rodikliai.

„Trijose Baltijos valstybėse situacija panaši (...), dabar pamažu grįžtame į tą būseną, kuri buvo iki krizės“, – sakė A.Kubilius. Ypatingai jis pabrėžė eksporto augimą, esą jis „atsigauna sprogstamąja sparta“.

Tuo pačiu jis pripažino, kad atsigaunant ekonomikai darbo vietų kūrimas gali užtrukti, todėl didelis nedarbas „mažės labai lėtai“.

Lietuvą jis lygino ne tik su Latvija ir Estija, bet ir Pietų Europos valstybėmis – Graikija, Airija, Portugalija. „Skausmingai stabilizuodami savo finansų sistemą padarėme tai, ko nepadarė Pietų Europos valstybės. Mes pamažu grįžtame į normalią būseną“, – pastebėjo A.Kubilius.

Vyriausybės vadovas ragino nepasiduoti pagundai keliais procentais augančią ekonomiką „pravalgyti“, o investuoti į ilgalaikę Lietuvos ateitį ir grąžinti skolas. „Gyvenimas skolon – ne ūkiškas ir, drįsčiau pasakyti, nelietuviškas dalykas“, – sakė A.Kubilius.

Destruktyvi opozicija

Baigdamas ataskaitą ministras pirmininkas žvilgtelėjo opozicijos pusėn ir pareiškė žinąs, kaip jie įvertins Vyriausybės veiklą praėjusiais metais.

„Jau girdžiu, kaip skambės teiginiai, pvz., Lietuvoje viskas yra arba labai blogai, arba labai labai blogai, o šalis apskritai yra nelaimės zona. Antras teiginys – Vyriausybė tariamai sužlugdė Lietuvą, nes neišmano ekonominių procesų. Trečias teiginys avansu, ką sakys opozicija, – kad iš krizės būtų galima išeiti lengviau, jei Vyriausybė būtų mažinusi mokesčius ir didinusi išlaidas“, – prognozavo A.Kubilius.

Opozicijos kritiką jis vadino „destruktyvia ir klaidinga“, o į kai kurių parlamentarų kritiškas įžvalgas atsakė kandžiomis replikomis.

Pvz., „tvarkiečio“ Andriaus Mazuronio teiginius apie Vyriausybės veiklą premjeras atrėmė pareikšdamas, kad pastarojo dalyvavimas laidoje „Kakadu“ yra „tiek televizinio, tiek politinio žanro nesėkmė“. O Krikščionių frakcijos seniūnui Vidmantui Žiemeliui pastebėjus, esą premjeras turi prastą klausą ir negirdi kolegų pastebėjimų bei kritikos, A.Kubilius atrėžė: „Jei turėtumėte tokią gerą klausą, kaip aš, būtumėte išgirdęs tai, ką aš sakiau pristatydamas ataskaitą.“

Ataskaitoje rašoma, jog Vyriausybei pavyko sumažinti šalies biudžeto deficitą nuo 9,1 proc. BVP iki 8,1 proc. BVP, pradėtos pertvarkos energetikos sektoriuje, pagerintos verslo sąlygos, padidėjusios tiesioginės užsienio investicijos, gerai įsisavinamos ES lėšos, stiprinama kova su korupcija, panaikintos apskritys, baigta Vyriausybės įstaigų reforma.

Vyriausybės duomenimis, eksportas per visus 2010 metus, lyginant su 2009-aisiais, augo 33,2 proc.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min