Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras gavo STT atsakymus, ar energetikos viceministro postas buvo parduotas už 250 tūkst. litų

Premjeras Algirdas Butkevičius
L. Sėlenienės nuotr. / Premjeras Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius gavo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atsakymą raštu, kuriame teigiama, jog viešojoje erdvėje Seimo nario Gintaro Steponavičiaus paskleista informacija neva energetikos viceministro postas buvo parduotas už 250 tūkst. litų kyšį, tėra gandai, ir nesant tam pagrindo, atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą.

Iš pateiktos informacijos buvo galima manyti, kad Seimo nariui G.Steponavičiui buvo žinomas galimas korupcijos atvejis, tačiau kažkodėl į teisėsaugos pareigūnus jis nesikreipė. Tai padariau aš pats, – teigė premjeras.

Liberalas Gintaras Steponavičius teigė, kad „už 250 tūkst. litų Energetikos ministerijoje vienai iš koalicijos partnerių priklausanti viceministro kvota arba postas buvo parduotas. [...] Tas sandėris įvyko, iš kitos pusės, dalyvaujant vienai įmonių grupei, kuri turi irgi pakankamai ilgalaikius interesus šilumos ūkio sektoriuje“.

Pasak Ministro Pirmininko, Vyriausybė vadovaujasi griežtais skaidrumo reikalavimais, todėl premjeras kreipėsi į STT, prašydamas ištirti parlamentaro G.Steponavičiaus pateiktą informaciją ir, jai pasitvirtinus, spręsti dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Gintaras Steponavičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Gintaras Steponavičius

„Iš pateiktos informacijos buvo galima manyti, kad Seimo nariui G.Steponavičiui buvo žinomas galimas korupcijos atvejis, tačiau kažkodėl į teisėsaugos pareigūnus jis nesikreipė. Tai padariau aš pats, siekdamas išsklaidyti abejones ar teisės aktų nustatyta tvarka pradėti ikiteisminį tyrimą.

Išnagrinėjusi prašymą ir atlikusi apklausas, STT priėmė nutarimą, kuriuo atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, nes nenustatyta nusižengimo Baudžiamajam kodeksui požymių. Tai tik dar kartą įrodo, kad Vyriausybė siekia skaidrumo, kai opozicijos atstovai neatsakingai mėtosi iš piršto laužtais kaltinimais, neturinčiais pagrindo“, – sako premjeras A.Butkevičius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min