TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras: Naujasis Lietuvos tūkstantmečio tiltas – gražus Lietuvos atsigavimo simbolis

Lietuvos tūkstantmečio tilto atidarymo akimirka
Zenono Šilinsko/alytausgidas.lt nuotr. / Alytuje atidarytas Lietuvos tūkstantmečio tiltas per Nemuną
Šaltinis: 15min
0
A A

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius šiandien dalyvavo naujojo Lietuvos tūkstantmečio tilto Alytuje atidarymo iškilmėse. Sveikindamas visus ta proga Vyriausybės vadovas sakė, kad labai svarbu, jog šis modernus tiltas per Nemuną pastatytas per sunkmetį.

„Lietuvos tūkstantmečio vardu pavadintas tiltas per Nemuną jungia ne tik du krantus, jis jungia mus visus. Tai – tiltas į ateitį ir gražus simbolis, jog Lietuva atsigauna“, – iškilmių metu sakė Premjeras A. Kubilius. Simboliška, kad kaip tik kerpant tilto atidarymo juostelę, žiniasklaida paskelbė, kad Lietuvoje ekonomika trečiąjį ketvirtį augo 6,6 proc.

Naujojo tilto per Nemuną ir jo prieigų statybai iš viso panaudota daugiau nei 56 mln. litų. Iš jų 40,5 mln. litų skirta iš Kelių priežiūros programos, 12,5 mln. – iš valstybinės investicijų programos (VIP) ir daugiau nei 3 mln. – Alytaus savivaldybės biudžeto lėšos. Premjeras žadėjo ieškoti sprendimų, kad kaip įmanoma greičiau būtų baigti visi projekte numatyti tilto prieigų infrastruktūros darbai.

Susitikime su Alytaus miesto ir rajono vadovais, verslo bei pramonės asocijuotų struktūrų atstovais Alytaus miesto savivaldybėje Premjeras buvo supažindintas su tolesniu Alytaus miesto vizijos įgyvendinimu, pristatant Alytaus plėtros ir investicijų į verslo aplinką bei miesto infrastruktūrą planus.

Premjerą pradžiugino geros žinios, kad po truputį atsigauna Alytaus pramonė, kad sėkmingai už ES lėšas įgyvendinami visuomeninės, rekreacinės paskirties infrastruktūros objektų rekonstrukcijos projektai, kad savo veiklą plečia Alytaus Pramonės parkas. Premjerą informavo, kad Pramonės parkui jau yra skirta 21 mln. litų ES paramos lėšų inžinerinei infrastruktūrai įrengti: nutiestos inžinerinės komunikacijos, keliai, įvažos į parko sklypus. Šiuo metu parke dėl savivaldybės numatytų žemės nuomos, nekilnojamojo turto mokesčių lengvatų jau pareiškė norą kurtis – pasirašė žemės nuomos ar investicijų sutartis – keturios įmonės. Kaip pažymėjo Premjeras A. Kubilius, tampa akivaizdu, kad investicijas reikia medžioti, o jei pasyviai lauksim, pačios jos neateis. Pavyzdžiu, kaip sėkmingai pritraukti investicijas, A. Kubilius minėjo privatų Tauragės pramonės parką. Premjeras pasidalijo planais, kaip dėl geresnio veiklos efektyvumo ketinama kai kurių miestų pramonės parkus paversti laisvomis ekonominėmis zonomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min